Kapat
iOS 0

iPhone X Plus için geri sayım başladı!

Bugüne dek Apple‘ın çıkarmayı planladığı yeni ürünleriyle ilgili doğru tahminlerde bulunan KGI Securities analisti Ming-chi Kuo, şimdilerde Apple‘ın son bombası üzerine konuştu. Kuo, 2018 yılında ne tür özelliklere sahip yeni iPhone modeli tanıtacağı hakkında çeşit çeşit söylentilerin olduğu Apple‘ın iPhone X Plus modelini çıkaracağını söyledi.

Ekran daha da büyüyecek!

Gerçek şu ki, iPhone X Plus ismine teknoloji duayenleri pek de yabancı sayılmaz. Daha önce de birçok kişi iPhone X Plus modelinin isminden ve 6.1 inçlik bir ekran büyüklüğüne sahip olacağından bahsetmişti. Ancak Kuo, bu iddiaları reddederek iPhone X Plus‘ta 6.5 inçlik dev bir ekranın kullanılacağını öne sürdü.

 

Öte yandan JDI isimli ekran üreticisi firmadan temin edilecek yeni nesil ekranlar sayesinde iPhone X Plus’ın ekran kenarları yalnızca 0.5 mm inceliğe sahip olacak. Bu da gerçek anlamda çerçevesiz bir ibPhone modeliyle karşılaşacağımız anlamına geliyor. LCD yerine OLED teknolojisinin kullanılacağı da iddialar arasında.

Batarya kapasitesine ağırlık verilecek

6.5 inçlik iPhone X Plus‘ta halihazırda iPhone X modellerinde kullanılan L şeklindeki bataryalar yerine yekpare tasarımlı bir batarya modelinin tercih edileceğini öne süren Kuo, yeni modelle birlikte batarya ömrünün yüzde 25 daha uzun olacağını da iddia etti. Cihazda 4 GB RAM‘e yer verilmesi de yine Kuo’ya göre sürpriz olmayacak.

Tüm bu iddiaların ne derece doğru olduğunu önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan etkinlikte görebileceğiz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir