Kapat
Genel 0

Korona Virüsü İle Teknolojinin Savaşında Son Durum

Korona virüsü uzun süredir ülkemizde gündemde idi ama bu denli yoğun bir gündeme kavuşmamıştı. Peki ama nasıl bir ilerleme ile karşımıza çıkacak dersiniz? Aslında gündem sürekli değişiyor ama korona konusu karşımızda farklı şekillerde görülmeye başlıyor. Bu yüzden de söyleyecek şeyler çok farklı şekillerde çıkıyor karşımıza. Sizin için değişimin ve farklı yaklaşımların önemine bu sayede ulaşabiliyoruz. Önerilerimiz biraz daha farklı bir çalışma üzerine olacak. Peki ama teknolojinin savaşına dair neler çıkıyor karşımıza? Gelin biraz da bu konuya göz atalım isterseniz.

Korona virüsü herkesi tehdit ediyor ve insanlar kendine has bir çözüm üzerinde çalışmak istiyor. Yani aslında olay biraz daha dengeli ve yenilikçi bir yapıda çıkıyor karşımıza. Bireysel çalışmalar ve ihtiyaçlar için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgını, birçok ülkede hayatı durma noktasına getirdi. Corona virüs nedeniyle ölüm sayılarında ciddi rakamlar söz konusu. Son açıklanan verilere göre globalde enfekte vaka sayısı 90 binin üzerindeyken, hastalık nedeniyle ölenlerin sayısı da 3 bin 100’ün üzerine çıktı. Çin’den sonra vakaların yoğun olarak görüldüğü iki ülke İran ve İtalya olmasına rağmen aslında tüm dünya virüsten ve virüsün etkilerinden nasibini alıyor. Teknoloji sektöründe de durum farklı değil. Birçok teknoloji şirketi, dünyanın farklı bölgelerinde benzer politikalar izliyor ve corona virüs salgınından en az hasarı almanın yollarını arıyor.

Korona Virüsünden Etkilenen Markalar Ne Yapıyor?

Corona virüs salgınının teknoloji sektöründeki en büyük etkisini ilk olarak, her yıl düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2020) resmi olarak iptal olmasıyla hissettik. Öncelikle Nvidia, Intel, Vivo, Sony, Amazon, AT&T, Ericsson, Facebook, Mediatek, TCL, ZTE ve LG gibi birçok şirket konferansa katılamayacağını açıkladı, ardından iptal haberini duyduk. Her yıl Webrazzi olarak yerinden takip ettiğimiz ve dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi (MWC)’nin iptali ile salgının ciddi bir seviyeye ulaştığını bizlere kanıtlıyordu. Bununla birlikte corona virüsün globaldeki etkilerini anlamaya başladık diyebiliriz.

Korona Virüsü Hangi Etkinlikleri İptal Ettirdi?

Global olarak birçok katılımcıya ev sahipliği yapan ve iptal edilen bazı konferansları şu şekilde sıralayabiliriz: Adobe Summit, Aruba Networks Atmosphere 2020, Cisco Live Melbourne, DocuSign Momentum, Domopalooza, F5 Agility 2020, Facebook Global Marketing Summit, Google Cloud Next, Google News Initiative Summit, Microsoft WSLConf, Microsoft MVP Global Summit, Nvidia GTC – GPU Technology Conference, Salesforce World Tour Sydney, Shopify Unite 2020 developers conference. En büyük iptallerden birinin ise geçtiğimiz günlerde iptal haberini aldığımız Google I/O 2020 konferansı olduğunu hatırlatalım.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir