Kapat
İnternet 0

CloudFare 1.1.1.1 DNS Nedir? Nasıl Kurulur?

İnternette güvenli bir şekilde gezmek, sağlıklı bir sosyal çevre üzerinde hareket etmek ve bunu yapabilmek için de yasa dışı sitelerden kaçabilmek için güvenlik oldukça büyük bir öneme sahip. İnternette dolanırken daha özgür ve daha hızlı olmak isteyenler için girilen sitelerin şifresini çözebilecek ve rahatlıkla size güvenlik sağlayabilecek bir dns sisteminden bahsetmek istiyoruz.

1.1.1.1 DNS yapısı, internet dünyasının oldukça tecrübeli isimlerinden biri olan Cloudfare ile karşımıza çıkıyor ve bu durum da internet protokolleri ile ilgili olarak bizleri değişken yapıyor. Yenilenen servisler ile ilgili olarak hızı artırmakla uğraşmak ve bu sayede daha da güvenli bir bağlantı yaratmak amacı ile hareket eden bu sistem, kendi içinde yenilenen servislere sahip.

İnternetin mobilleşmesiyle kirlenen bir dünya ile karşı karşıya geldik diyebiliriz. Her şey farklı bir yapıda ilerliyor ve sitelerin çoğu güvenlik açıkları ile dolu. Bu durumda da güvenlik konusu gerçekten önemli oluyor. Artık hem her adımımız daha yavaş hem de tüm bilgilerimiz ulu orta görünüyor. Bu yüzden de sağlıklı ve güvenli bir yapıda ne kadar çok şeye dikkat edersek o kadar çok çözüm üzerinde hareket etmiş olacağız. Her ne kadar “tek tıkla dünya kapımızda” sloganları ile harmanlansak da neticede çok fazla cihaz ile aynı havuzdayız.

Böyle olunca da malumunuz güvenlik büyük bir sorun oluyor. Bu yüzden de bunlara dikkat etmek gerek. Hal böyle olunca yüzme hızımız yavaşlıyor ve bilgilerimiz internet ağlarında dolaşıyor. Güvenlik için de kendimize göre önlemler alıyoruz. Bu önlemlerden birisi olan DNS yapıları da oldukça tercih edilmeye başlandı diyebiliriz. Güvenlik endişesi taşımamız da bunun olağan bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

DNS Uygulamasını Nasıl Kullanırız?

Söz konusu uygulamayı kullanmak oldukça basit. Yalnızca bir iki tıktan ibaret. Önce uygulamayı açın. Bunu yaptıktan sonra zaten bir sonraki sayfa ile karşılaşacaksınız. Koşulları okuyup, şartları kabul edin. 1.1.1.1 ekranına geldiğinizde karşınıza büyük bir buton çıkacak. Bu butonu tıkladığınızda aktifleştirmiş olacaksınız. Bu işlem sonunda zaten gerekli düzenlemeleri de görmüş olacaksınız.

Uygulama telefonunuza bir VPN profili yüklemek isteyecek. Bu isteğe onay verin. Bildirim çubuğunda anahtar sembolü göreceksiniz. Bu sembol VPN ağını onayladığınızı ve bu ağa bağlandığınızı ifade eder. Güvenlik önlemlerini daha da arttırmak isterseniz o zaman 1.1.1.1 WARP ağına bağlanabilir ve ücretsiz olarak güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Bu arada WARP + hizmeti isterseniz servisin ücretli olacağı bilgisini de verelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir