Kapat
Android 0

Microsoft Artık Yüzünüzü Değiştirecek

Microsoft, eğlenceli bir şekilde yüzünüzü değiştirmenizi sağlayan Face Swap uygulamasını karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

Yüz değiştirmeye yarayan uygulamaların son yıllarda çok fazla popüler olduğunu Microsoft’ta fark etti. Teknoloji devi bu yüzden bing arama motoru ile desteklenmiş olan yüz değiştirme uygulaması Face Swap’ı kullanıcılarla paylaştı. Şimdilik Android platformu için gelen uygulama kullanıcılara, istedikleri fotoğrafa yüzlerini yerleştirme imkanı tanıyor.

İsim Düşünülmedi

Günümüzde yüz değiştirme uygulamaları milyonlarca indirme sayılarına ulaşıyor. Microsoft’un isim konusunda pek düşünmediği Face Swap’te bu uygulamalardan birisi olmaya hazırlanıyor. Uygulama kullanıcılarla ücretsiz olarak buluşturuldu ve herhangi bir reklam içermiyor. Uygulamayı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise Bing arama motorundan yararlanıyor olmasıdır. Uygulamada yer alan hazır kategorilerden faydalanarak sadece tek bir dokunuşla yüz nakli yapabilirsiniz. Uygulamanın hem ara yüzü hem de kullanımı çok basit diyebiliriz. Uygulamayı kullanmak için kişinin Photoshop bilgisi olmasına gerek yok sadece kaydırma hareketleriyle uygulamayı kullanabilirsiniz.

Microsoft Research Geliştirdi

Face Svap uygulaması, Microsoft Research tarafından geliştirildi. Uygulamada yüksek yüz tanıma teknolojisi ve Bing arama motorunun resim arama bölümü kullanıldı. Şuana kadar uygulamayı kullanan kişiler olumlu dönüşlerde bulunuyor. Sizde farklı saç modelinin nasıl duracağını merak ediyor veya kendinizi farklı br mankenin yerine koymak istiyorsanız, Face Swap uygulamasını Android işletim sistemine sahip telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamanın yakında iOS sürümününde çıkması bekleniyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir