Kapat
Android 0

Bilgisayarda Android Kullanmak İçin En İyi 5 Program

Yeni nesil teknolojiler ilerledikçe insanların ve beklentilerin tarzı da değişiyor. Örneğin bilgisayardan telefon kullanmak pek çok kişi için bir hayal iken, artık rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu duruma dair de gelişmiş ve yenilenmiş bir çözüm sunabiliriz. Peki ama nasıl? Gelin detaylı olarak sizin için en pratik programlardan bahsedelim.

Android oyunlardan tutun da uygulamalara varıncaya kadar pek çok şeyi yapmak için artık bazı uygulamalar işinizi görecektir. Bu konuda sürekli yenilenen ve kendini güncelleyen siteler, sistemler ve yazılımlar var. Android kullanıcılarının belki de yapmak istediği şeyler rahatlıkla kontrol edebileceği bir telefon çalışması iken, bunu da büyütmek adına güncel bir yenilik yaratmak olabiliyor.

Bu yüzden size dair daha farklı ve daha rahat bir seçenek üzerinden ilerleyebiliyoruz. Örneğin mobil oyunları bilgisayarda çalıştırmak isteyebilirsiniz ve bu oyunları da kolaylıkla oynamak isteyebilirsiniz. Haliyle insanın canı sıkılıyor bazen ve bilgisayardan kontrol ihtiyacı hissediyor. İşte böyle ihtiyaç durumlarında sizlere karşı online bir seçenek sağlıyoruz.

Emilatör konusu biraz kafa karıştırabilir. Çünkü bilgisayarda android kullanmak için gerekli olan programların bir diğer ismi de Emilatör oluyor. Bu yüzden Emilatör üzerinden sadece oyun değil, Facebook, Instagram, Twitter gibi kullanımlar da yapabiliyorsunuz. Google Play Store ve diğer pek çok kullanımlar için rahatlıkla telefonunuzdaki her şeyi kontrol edebileceğiniz bu uygulamalar, çalışmalar ve diğer her şey için tek yapmanız gereken çözümleri kullanmanız olacaktır.

Bilgisayarda Android kullanmak için en iyi 5 program:

  • MEmu

  • GenyMotion

  • BlueStacks

  • Android Stüdyo’nun Emulatorü

  • Android-x86

Bu uygulamaları bilgisayarınıza kurduktan sonra, doğrudan bir simülatör çalışması yapmış olacaksınız. Bu sayede herkes için farklı ve etkin bir kullanım planı ve rahat rahat oyun oynayabilme, uygulamalara hakim olabilme seçeneği çıkacak. Tabi bazı uygulamalar ağır ilerlediği için güncel olarak da farklılıkları takip edebiliyorsunuz. Bu yüzden size dair her bir farklılığı kullanmak adına da bu çözümlerden bahsedebiliyoruz.

Memu Nasıl Bir uygulama?

MEmu, bu konuda belki de en etkili olanlardan birisi. Çünkü hem bilgisayarda Android çalıştırmak için en iyi ve kullanışlı uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor, hem de kendine has bir tarzı var. Bu sayede daha rahat ve daha estetik bir kullanım ile kendinize göre de çözümleri kullanmış oluyorsunuz. Bizim önerimiz de doğrudan bu yönde olduğu için kendinize göre bir seçenek yaratabiliyorsunuz.

Emülatörün yapılış aşamasında da tamamen oyunlar düşünülmüş. Program bilgisayardaki klavye, fare ve hatta gamepad’i Android’e entegre etme konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor. Tıpkı bilgisayarda oyun oynuyormuş gibi hızlı tepkiler veriyor. Uygulamanın belki de tek sıkıntısı fazla reklam olması.

GenyMotion nasıl kullanılır ve GenyMotion nasıl bir uygulama?

Bu uygulama daha çok kişiye hitap etse de, biraz daha sade bir yapısı var. Oyunlardan ziyade iş kullanımları veya Facebook, Instagram gibi uygulamaları kullanmak için daha uygun olan bir program. Program orjinal Android telefonları boyutunda geliyor ve 3000 üzeri özel yapılandırma ayarına sahip.

Yani neredeyse tamamen kişiselleştirilebilir bir durumda. Bu da iş kullanımlarında onu önemli bir emülatör haline getiriyor. Programın 2 farklı sürümü var. Bu sayede güncel seçimleri de kendinize göre inceleyebilir ve ortaya çıkarabilirsiniz.

BlueStacks

Genellemeler ve yenilikler için farkındalık yaratmak ve bu farkındalıkları kişisel olarak ön plana çıkarmak için sizler de zaman kaybetmeyin ve bu oyunlara dair yeniliklerin hepsini kullanmaya başlayın. Tamamen oyuncular düşünülerek tasarlanmış olan BlueStacks, özellikle Android oyunları oynarken sunduğu ekstra seçenekler ile dikkat çekiyor.

Klavye tuş atamaları ve fare kontrolü yapılandırmasına sonuna kadar izin veren BlueStacks, performans açısından da yine ekstra kontrollere sahip. Program içerisinden binlerce Android uygulaması arasından dilediğinizi indirebilirsiniz. Tamamen sizin kontrolünüzde olacağı için de kolaylıkla bu çalışmaları kullanabilirsiniz.

Android Stüdyo’nun Emulatorü

Biraz daha işlevsel bakarsak, uygulamaların kendine has bir yapısı olduğundan bahsedebiliriz. Android uygulama geliştiricilerinin yakından tanıdığı Android Stüdyo’nun kendi içerisindeki emülatörü de oldukça kullanışlı. Bilgisayarda Android kullanmak için önce Android Stüdyo’yu bilgisayarınıza indirmeniz ve ardından da içinden emülatörü çalıştırmanız gerekiyor.

Yapacağınız işlemler yine rahatlıkla size bir imkan ve ortam sağlıyor burada da. Ama amaç tamamen kişisel kullanımlar olduğu için yeniliklerin ve farklılıkların tamamına tek bir tıklama ile ulaşabiliyorsunuz. Bu program daha çok uygulama Android uygulaması geliştirenlere uygun. Oyun ve iş kullanımı için diğer alternatifler uygun olacaktır.

 

Android-x86 Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Android için yine farklı ve yine ayrıntılı bir çalışma sunuluyor ve bu çalışmalar herkesi doğrudan ilgilendirmeye devam ediyor. Burada amaç daha etkili ve daha yenilikçi bir dil yaratmak olduğu için zaten doğrudan kullanıcılara hitap ediliyor. Açık kaynak kodlu bir sistem olan Android-x86, rakiplerine göre biraz geride kalsa da, en istikrarlı emülatörlerden biri. Programı çalıştırabilmeniz için VirtualBox’ın bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

Oldukça kararlı bir sistem olması da onu en güçlü programlardan biri haline getiriyor. Üstelik sürekli güncelleme alarak, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yine de insanların isteklerini doğrudan ön plana çıkarmak için bu sistemleri kendinize göre kullanabilir ve hepsini de farklı bir açıdan ve aşamadan takip edebilirsiniz.

Bilgisayarda Android kullanmak sorun yaratır mı?

Bilgisayar üzerinde Android işletim sistemi kullanmak aslında geneli itibariyle pek sıkıntı yaratmıyor. Sadece bilgisayarınızın tarzına ve yapısına göre değişimleri kullanmanızı mümkün kılıyor. Bu yüzden de eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız iyi ise rahatlıkla sizler de bu çözümleri ortaya çıkarabilir ve kendinizi de bu aşamalarda mutlu ve etkin olarak ön plana çıkarabilirsiniz.

Daha rahat, daha verimli ve daha estetik, yenilikçi bir çalışma ile birlikte kişilerin de kolaylıkla kullanabileceği seçeneklerden olan bu uygulama çözümleri için daha fazla zaman kaybetmeyin ve kişisel bağlantıların tamamını tek bir tıklama ile kullanmaya ve incelemeye başlayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir