Kapat
Uygulama Çözümleri 0

10 Adımda Telefonun Pil Ömrünü Uzatma Taktiği

Akıllı telefon severlerin ve kullanıcıların kendine göre ön plana çıkardığı pek çok çalışma var. Bu yüzden de kişisel olarak pek çok seçeneği ön plana çıkarabilir ve kullanabilirsiniz. Aşama aşama size dair ürettiğimiz ve beklentiler ile ön plana çıkardığımız her ayrıntıyı sizler de kolaylıkla kullanıp ön plana çıkarabilirsiniz. Organize edilen bütün seçenekler için gelin pil ömrü uzatma konularına bakalım ve aşama aşama büyüyen yenilikleri kullanmış olalım. Peki ama bu süreçler nasıl ilerleyecek? Detayların tamamını sizler için organize edelim.

Şarj sorunu akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarının başında geliyor, ancak bu sorunu minimuma indirmek atacağınız birkaç adımla mümkün. Biz de bu anlamda sizlere yardımcı olmak için bu adımları bir araya getirdik. İster Android ister IOS işletim sistemine sahip telefon modeli kullanıyor olun, şarj ömrünü uzatmanız için kaçınmanız gerekenler tüm modellerde işe yarıyor.

Aşama Aşama Yöntemler

Aşağıda yer alan yöntemleri aslında mantık olarak pek çok cihaz için zaten yapıyorsunuzdur. Ama bunları biraz daha kontrollü şekilde yapmak için de detayların hepsini sizler için organize etmek istiyoruz. Zaman kaybetmeyin ve kendinize dair organize edilen yeni bir şarj tasarruf moduna ulaşın. Sitemiz üzerinde sizin için detaylı ve etkili bir çalışma planı sunuyoruz ve bu sayede çok daha fazla bir ortama ulaşmış olacaksınız.

1- Ekran parlaklığını düşürün. Ayarlar bölümünden yapacağınız bu değişiklik sayesinde ekran parlaklığınızı otomatik olarak düşürebilirsiniz. Ekran parlaklığı şarjınızı en fazla tüketen etkenlerin başında gelir.

2- Bluetooth’u gerekmediği durumlarda kapatın. Sadece kullanacağınız zamanlarda Bluetooth’u açmanız telefonunuzun şarjının daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır.

3- Telefonunuzu bilgisayar üzerinden şarj etmeyin. Bu yöntem bilgisayarın standby konumda olduğu zaman telefon bataryasına olumsuz etki ediyor.

4- Facebook’un mobil uygulamasının, iPhone model telefonlarda şarjı yüzde 20 oranında azalttığı, Android cihazlarda ise bu oranın yüzde 15 olduğu belirtiliyor. Bu nedenle kullanmadığınız zamanlarda facebook uygulamanızın arka planda çalışmasını engelleyin.

5- İnternetin çekmediği bir alanda bağlantı aramaya çalışmayın. Örneğin metro, asansör gibi internetin çekmediği bölgelerde bağlanacak bir ağ aramak şarjınızın daha fazla ve daha hızlı tükenmesine sebep oluyor.

6- Bildirimleri gerekmedikçe aktif halde tutmayın. Akıllı telefonunuzda bulunan uygulamaların size bildirim göndermesine izin veriyorsanız bu şarj ömrünü azaltan bir başka etken.

7- Konum servislerini kapatın. Telefonunuzun en çok şarj tüketen özelliklerinden biri dahili GPS’dir. Bunu kapalı tutmak size hatırı sayılır bir tasarruf sağlayacak.

8- Otomatik parlaklık özelliğini kullanın. Otomatik parlaklık özelliği telefonunuzun ekran parlaklığını o anki koşullara göre ayarlamasını ve yüksek enerji harcanmamasına olanak sağlıyor.

9- Yüksek sıcaklardan kaçının. Zira telefonunuzun aşırı ısınması, bataryanızını olumsuz etkileyen bir başka faktör.

10- Şarjınız azaldığında telefonunuzu düşük güç modunda kullanmanız, sizi bir süre daha idare edecektir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir