Kapat
Ps4 versiyon öğrenme
Gündem 4

Playstation 4 Seri ve Versiyon Öğrenme

PS4 4.05 ve 5.05 versiyonlarının kırılmasıyla, PS4 sahipleri cihazlarının versiyonunu öğrenmek istemektedir. PS4 Kırılabilir versiyonlar yani 4.05 5.05 gibi bir versiyona sahipse istediği oyunu internetten indirip PS3’ten tanıdık olduğumuz şekilde ücretsiz biçimde oynayabilecekler.

İlk olarak 4.05 versiyonu kırılan PlayStation 4 daha bir hafta geçmeden daha güncel bir versiyonun da kırılmasıyla oyunseverleri sevindirdi. Dolar ve euro kurlarının yükselmesiyle oyun fiyatları da tavan yapmıştı, fakat kırılabilir playstation 4 sahibi olan kişiler artık ücret ödemeden oyunlara sahip olacak. Tabiki oyun firmalarını açısından onları desteklemenizi ve orjinal oyun almanızı tavsiye ediyoruz.

Playstation 4 Kırılabilir Versiyonlar Hangileri?

Şuan için 4.05 ve 5.05 versiyonları kırılabilmiştir. Herhangi bir çip vs. donanıma müdahale gerekmeden sadece yazılım yüklenerek dilediğiniz oyunu konsolunuza yüklemenizi yarayan yazılım internet ortamında paylaşılmıştır.

Bu gelişme sonrasında ise torrent sitelerinde her gün onlarca PS4 oyunu paylaşılmaya başlamıştır. Bu oyunları indirenler kolayca ve hiç bir ücret ödemeden PS4lerine yükleyip oynayabilmektedirler.

Playstation 4 Seri ve Versiyon Nasıl Öğrenilir?

Ps4 versiyon bulmak için iki adet yöntem mevcut;

1) Playstation Cihazı Üzerinden Öğrenme

Cihazımızı ters çevirdiğimizde, alt kısımda sony yazısının bulunduğu kısımda seri numarası ve versiyon yazmaktadır. Eğer versiyon yazmıyorsa ya da deforme olmuşsa seri numarasını internette aratıp versiyona uğraşabiliriz.

2) Playstation Ayarlar Kısmından Versiyon Öğrenme

En garanti yönterm ise ayarlar bölümünden versiyon öğrenmektir. PS4’ümüz açıksa hemen sırasıyla;

 1. Ana ekrandan “Ayarlar” a tıklıyoruz.
 2. Açılan opsiyonlarda alt bölüme doğru inip “Sistem” kısmına giriş yapıyoruz.
 3. En üstte bulunan “Sistem Bilgisi” kısmına tıklıyoruz.
 4. Karşımızda sistem yazılımı “5.01” gibi yazan yazı bizim konsolumuzun versiyonudur.

Önümüzdeki günlerde daha yüksek versiyonlarında kırılabileceğini uzmanlar paylaşıyor. Şuanda kırılabilir PS4‘ler birçok sitede birkaç gün hafta 800-1000 tl aralığında satılırken ikinci ellerine dahi 2500-3000 tl olarak ücretlerle ilanlarda rastlayabiliyoruz. Bu süreçte ani kararlar vermemek gerekiyor.

PS4 kırma işleminin illegal olduğunu ve orjinal oyun olarak oyun yapımcılarının emeklerinin karşılığını vermemiz gerektiğini de aklımızdan çıkarmamalıyız.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

“Playstation 4 Seri ve Versiyon Öğrenme” üzerine 4 yorum

 1. tufan dedi ki:

  Benimkinin versiyon oluyor. Oyunları hangi siteden indirebiliriz bilen var mı?

  1. Kenan dedi ki:

   Rarbg gibi torrent sitelerinde tüm oyunlar mevcut. PS4 kategorisinden üye olmadan indirebilirsiniz. Fakat tabiki oyunları orjinal olarak almak daha etik.

 2. Erhan dedi ki:

  Benimki tuttu 🙂 Piyango kazanmış gibi sevindim. Artık indirip oynayabileceğim. 400-500 lira tek oyuna çok fazla.

 3. Berkay dedi ki:

  Oyunları indirebileceğimiz sağlam bir torrent sitesi önerebilir misiniz? Birçok site var ama çoğu virüslü ve bilgisayarıma zarar gelsin istemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir