Kapat
İnternet 0

Silinen Instagram Hesabını Geri Alma Yöntemi

Sosyal medyanın belki de en çok sevilen uygulamalarından biri olan Instagram için pek çok iş çıkıyor karşımıza. Bu işler bazen sıkıntı olarak da görülüyor. Bu yüzden sitemiz üzerinde insanların isteklerine dair de aktif bir seçenek üretmiş ve ön plana çıkarmış oluyoruz. Instagram oldukça çok kullanılan bir uygulama oluşturmuş ve sürekli kitle yükselmiş durumda. Bu yüzden de kişilerin kendine has bir tarzı olması ve bu tarza dair de beklentiler üretmesi gerekiyor.

Bir şekilde spam yeyince ya da farklı bir şekilde hesap gidince insanlar hemen panik oluyor ve bu yüzden de çözüm arayışına giriyor. Silinen instagram hesaplarını geri almak için de yapmak gerekenler hayli güç görünüyor. Peki ama ne yapmak lazım? Gelin bu konuya detaylı bir şekilde göz atalım ve ihtiyaçların tamamını ortaya çıkarmış olalım.

Bu yazıda öğreneceğimiz konu başlıkları:

 • Instagram Hesabı Neden Silinir?
 • Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?
 • Hesabın Silindiğini Nasıl Anlarız?
 • Hesabı Geri Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?
 • Hesaba Ne Zaman Giriş Yapabiliriz?

Silinen hesabı geri almak için yukarıda yer alan aşamaları ilerletmek gerekiyor. Hepsini sırası ile yaparak en azından hesabı büyütebilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Silinir?

Aslında bunun pek çok sebebi var. Bu sebeplerden birisi bir hata sonucu silinmesidir. Bunu çoğu kişi yapıyor. Ya Ingilizce menü kullanmaktan dolayı ya da farklı bir güncelleme araştırması içerisinde iken hesabını silebiliyor ve bu durumdan da geri dönüşü olmayan bir şekilde çıkıyor. O yüzden de hesabı geri almak adına girişimlerde bulunuyor. Bu konuda zaten kurumlar ve firmalar çalışma yapsa da, aşama aşama değişen ve büyüyen bir süreç sayesinde hesabı alabiliyorsunuz.

Genellikle spamlanan hesaplar da kapanabiliyor. Bir şekilde telif ihlalleri var ise, ya da taciz ve sanal zorbalık tarzı durumlar söz konusu ise sizler de bu hesaba dair bir yaklaşım benimemiş oluyorsunuz ve insanların isteklerine dair de önemli bir çözüm üretmiş oluyorsunuz. Burada kaliteyi ve fırsatı ortaya çıkarmak için daha rahat ve hızlı bir çözüm üretmek gerekiyor. Bir şekilde siber zorbalık durumu var ise ya da Instagram kurallarına uymayacak içeriklerin paylaşıldığı bir hesap ise bu hesap zaten siliniyor. Ama bu hesapları geri getiremiyorsunuz.

Şayet bir hesabı geri getirmek istiyorsanız bunu ya kendiniz yanlışlıkla yapmış olmanız lazım, ya da Instagram tarafından bir hata sonucu hesabın silinmesi lazım. Diğer türlü hesaba erişim gerçekten zor oluyor. Bu yüzden yapmanız gereken şeyler aslında biraz daha etkili bir çalışma gerektiriyor. Size dair gerekli olan her aşamayı sağlamak için aşağıda detaylı bir liste hazırladık. Hemen göz atarak hesabınızı geri almak için form doldurma başvurusu yapabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Silinen bir hesap nasıl geri alınır derseniz öncelikle kullanıcı deneyiminden örnek verebiliriz. Burada Instagram sürekli yeni güncellemeler getirdiği için hesapların silindiğini görünce yapılan güncellemelerin de önemi ortaya çıkıyor. Örneğin bot hesaplar her yeni güncellemede otomatik olarak siliniyor. Bununla birlikte uzun süredir pasif olan hesaplar dahi silinebiliyor.

Yaptığınız bir güncelleme ile farkında olmadan hesabınızı silebiliyorsunuz bazen ve bu durum da gerçekten can sıkıyor. Pek çok kullanıcı için olumlu olsa da bazı güncellemeler sorun çıkarabiliyor. Kullanıcı kaynaklı sosyal medya kazalarından olan hesap silme durumu için, hoş olmayan sorunların çözümleri üzerinde odaklanmak en iyisi olacaktır. Gelin hesabınızın silindiğini nasıl anlayacağınıza göz atalım.

Hesabın Silindiğini Nasıl Anlarız?

Öncelikle bir işlem yapacaksanız hesabınızın silindiğini anlamak için bu işten kesinlikle emin olmalısınız. Instagram silinen hesabı geri alma işlemlerini başlatırken kesinlikle hesabınızın silinmiş olacağı bilgisi ile hareket etmenizi öneriyoruz. Bu yüzden takipçi kazanmak ve takipçilerinizi de sağlıklı şekilde ön plana çıkarmak önemli olduğu için, kişisel çalışmaları ve farklı fırsatları da kendinize göre kullanabilir ve ilerletmeye başlayabilirsiniz. Doğru yollar ile ilerleme yapılınca Instagram üzerinden de kendinize özgü bir seçeneğe ulaşmış olacaksınız. Peki ama süreç nasıl işliyor? Gelin detaylara göz atalım.

 • Öncelikle ınstagram hesabınızın gerçekten silindiğinden emin olun. Belki silinmemiş de dondurulmuş olabilir. Diğer türlü boşa kürek çekersiniz ve zaman kaybı yaşarsınız.
 • İnternet üzerinden kullanıcı adınız kısmına bilgileri girerek bir araştırma yapın. İnternet üzerinden ınstagram.com/xxxxx şeklindeki kullanıcı adınıza tıklayınca hesap çıkmıyor ise ve silindi ise zaten uyarıyı göreceksiniz.
 • Uygulama üzerinden de hesabınızı görmeezseniz zaten silindiğinden emin olabilirsiniz artık. Bu yüzden Instagram hesabınınızın silindiğini gördükten sonra artık sonraki aşamalara geçmeniz gerekiyor.
 • Silinen hesabı geri almak için üretilen ve bu konuda başvuru yapmanızı sağlayan bir uygulamadan faydalanmanız gerekiyor. Bu süreç tamamen Ingilizce olduğu için süreçleri aşama aşama kullanmanız gerekiyor.
 • https://help.İnstagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklayın ve çıkan safyaya giderek karşınıza çıkan soruları cevaplayın.
 • Sorulara tek tek cevap verdikten sonra hesabınızı geri almak için işleme koymuş oluyorsunuz süreci ve hemen başlamış oluyorsunuz.

Hesabı Geri Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hesabı geri alma işleminin süreci genellikle farklı işliyor. Adım adım yukarıdaki aşamaları uyguladıktan sonra karşınıza çıkan çözümler çok farklı ilerliyor. Bekleme sürecine gireceğiniz için insta hesabınız ve kimlik bilgileriniz önemli bir beklenti ile karşınıza çıkıyor. Sonrasında hesabın sizin olup olmadığı anlaşılır ve kimlik bilgilerinizle kullanıcı bilgileriniz teyit edilmiş olur.

Instagram hesabınıza geri giriş yapmak için ortalama 48 saate kadar varan bir süreçte beklemeniz gerekebilir. Bu süreçler ve çalışmalar herkes için daha etkili ve yenilikçi bir dil ile bizlere çözüm üretebilir. Kaliteli ve etkili bir form doldurma işlemi ardından zaten süreç kolaylıkla sonuçlanmış olacaktır. Bu durumda herkes için profesyonel bir çözüm ve ihtiyaç üretmesi gerekiyor. Sizin için de estetik ve yenilik odaklı bir çalışmayı böylece ön plana çıkarmış oluyoruz.

Hesaba Ne Zaman Giriş Yapabiliriz?

Aslında bu konuda yapılacak olan işlemler tamamen hesapla ilgili oluyor. Yazdığınız bilgiler için tarafınıza bir e posta ulaşıyor ve e postaya göre ekstra bilgi istenebiliyor. Bu bilgilere göre de kendinize dair bir çalışma yapmanız istenebiliyor. Hesaba giriş yapmak için yüz hatlarınızın göründüğü bir foto çekmeniz istenebilir. Maile yanıt olarak bu bilgileri vererek kolay bir şekilde işin içinden çıkabiliyorsunuz ve kendiniz için de detayların tamamını kullanabiliyorsunuz. Büyük bir çalışma ve hızlı bir estetik çözüm ile ilgili olarak tamamen size dair bir fırsatı ve ayrıntıyı rahatlıkla ortaya çıkarmış oluyorsunuz.

Bilginizi teyit ettikten ve gönderi yaptıktan sonra devam ederek süreçleri çok daha etkili bir dil ile incelemiş oluyorsunuz. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir süreç için kişisel bir fırsatı ve ihtiyacı kullanmanız yeterli olacaktır. Rahat ve hızlı bir çalışma ile sizler de kendinize göre kolay gelen ve yoğun kullanımlar konusunda size artı sağlayan bir kullanıma ulaşmış olacaksınız. Daha rahat, daha hızlı ve daha keyifli bir hesap kurtarma süreci için bu aşamaları takip ederek sizler de güvenli bir şekilde çözümlerin üzerine gitmiş olacaksınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir