Kapat
İnternet 0

E Devlet Askerlik Tecil Ettirme

E devlet askerlik tecili yapmak, pek çok kişi için oldukça önemlidir. Ama özellikle askerlikle ilgili olanlar için, en azından e devlet kullanarak bu sorunu çözmek büyük bir gereklilik oluyor.

Bu konuda size güncel bir bilgisel sunmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi askerlikler hassas bir işlemdir ve bu işlemlere göre de kendinize göre organize edeceğiniz seçenekleri kolaylıkla kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Bizim önerimiz çok daha güncel ve hızlı bir çalışma yaratmak olduğu için kendinize göre de bir seçim üzerinde durabilir ve aşama aşama ilerleyen beklentileri inceleyebilirsiniz. Askerlik ile ilgili çoğu zaman işleyişler online olarak yapılıyor. Bunu yapmak zaten kişilerin beklediği bir şey.

Ama yine de insanlar olası bir durumda nasıl bir çözüm üreteceğini bilmek istiyor. Çünkü askeriye tarafında yapılan çalışmalar genellikle sistemli ve disiplinli olduğu için internet üzerinde yaşanan bir aksama pek çok kişi için tecil sorunu yaşatabiliyor. Tabi bu pek yaşanan bir olay değil ama yine de kişiler kendilerine dair daha net çözümler üretmek istiyor. Bu yazımızda da bu konuyu ele alıyoruz ve size özgün bir çalışma üretiyoruz.

Askerlik Tecilinde Neye Dikkat Ediliyor?

Askerlik tecil işlemlerinde herkesin dikkat ettiği bazı şeyler var. Sizlerle ilgili olarak ortaya çıkardığımız her türlü seçenek ve beklenti adına yapılacaklar için de hızlı bir çalışma sunuluyor. Genellikle öğrenci olup olmadığınız konusu gündemde oluyor. Şayet öğrenci iseniz askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz. Açık öğretim öğrenciyseniz 31 yaşınıza kadar tecil hakkınız bulunuyor. Bu durum bazen çalışmalarınızı kolaylaştırıyor, bazen de askerlikle ilgili erteleme işlemlerinde yeni çözümlere ulaşıyorsunuz. Bu yüzden tecil işlemlerinde ne olursa olsun kesinlikle tecil süresini iyi bilmeniz gerek. Yani tecil hakkınız var ise dahi süreyi kaçırırsanız o hak yanıyor. Askerlik ile ilgili tecil işlemleri genellikle yıl içerisinde ortaya çıkarılıyor ve bu süreç hepimizi de etkisi altına alabiliyor.

Yapmanız gereken tek şey, şayet öğrenci iseniz öğrenciliğinizi yenileyerek süreç içerisinde eğitiminize devam ederek kendinize göre bir seçenek üzerinde durmanız ve bu da aşama aşama yenilenen ve farklı bir çalışma üreten süreçleri organize etmeniz olacak. Bizce hemen öğrenci belgenizi yenileyin ve askerlik tecil süreciniz başlamadan yılın başından başvurunuzu yapın. Bu yüzden dikkatleri üzerine çekecek olan aşamaların ve farklı yapıların tamamında sitemiz üzerinde bulunan bir noktayı da sizlere dair organize ediyoruz. Aşama aşama büyüyen ve yenilenen bu çalışmalar için tek yapmanız gereken bir öğrencilik ve bir askeriye süreci.

Askerlik Kaç Yaşına Kadar Tecil Ettirilebilir?

Online olarak baktığınız zaman tecil süreleri her zaman değişebilir. Askerlik ile ilgili tecil işlemlerinizde kişisel olarak beklentilerinizin tamamını kolaylıkla kullanabilir ve sizler de internet üzerinden takibinizi yapabilirsiniz. Askerlik ile ilgili yaş beklentilerine bakarsanız, en güzel seçenekleri de buralardan yapabilirsiniz. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken şeyler genellikle farklı yaklaşımlar ile karşımıza çıkıyor. Kaliteyi ve beklentileri kullanmak amaçlı olarak

Askerlik Tecil Ettirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Genellikle askerlikle ilgili konular hassas ve ekstra dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu yüzden seçimlerin ve beklentilerin tamamını da kendine has bir yapıda inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Aşama aşama değişen ve yenilenen süreçler içerisinde, genellikle askerlikle ilgili sorunlar yaşanabiliyor. Kişiler tecillerini takip etmiyor ve eğitim konusunda sorun yaşıyor. Bu yüzden de özellikle lisans sonrası eğitime devam ediyorsanız genellikle yılda bir kere tecil ettirmeniz gerekiyor. Açık öğretim öğrencileri için de durumlar bu şekilde ilerliyor. Aşama aşama değişen süreçler var ama ağırlıkla eğitim odakları üzerinde bir seçenek yapılıyor.

Askerlik ile ilgili merak edilenler genellikle tecil işlemlerinde sorun yaşamamak üzerine kurulu olduğu için kişilerin de beklentileri bu aşamalara göre değişiyor. Bu yüzden size dair önerilerimiz genellikle süreç ile ilgili oluyor. Bizim önerimiz de bu konuda yenilikçi bir yapıda ulaşmanızı sağlamak olacaktır. Yıllık olarak yapacağınız tecil işlemlerinde özellikle açık öğretim okuyorsanız e devlet üzerine sistem baya geç düşebiliyor. Bu yüzden sizin bizzat giderek sürece dahil olmanız gerekecektir.

Burada dikkat etmeniz gereken şey, eğitim aldığınız süreyi iyi analiz etmeniz olacaktır. Bu sayede daha farklı ve daha etkili bir süreç üzerinde seçenekleri kullanabilir ve kendinize yönelik de çalışmaları organize edebilirsiniz. Farklılıklar üzerinden baktığınız zaman okulunuz devam ettiği sürece, açık öğretimden dahi olsanız 29 yaşına kadar tecil hakkınız bulunuyor. Sonra askerlik için 6 aylık bir süreye başlıyorsunuz. Bu konudaki gecikme süresi toplamda 31 ya da 32 üzerinden değişiyor. Tabi onda da yüksek lisans yapmış olmanız gerekiyor. Yüksek lisansınız var ise bu konuya dair de seçeneklerin tamamını kullanabiliyor ve ortaya çıkarabiliyorsunuz.

E Devlet Askerlik Tecili Nasıl Yapılır?

E devlet üzerinden askerlik tecilini genellikle kontrol ederek yapabilirsiniz. Bu sayede olası bir eksiklik ya da hata görürseniz hemen başvuru yaparak sorunları düzenleyebilirsiniz.

Öncelikle e devlet sitesine (ya da uygulamasına) giriş yapın. Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle tecil ettirebiliyorlar.

Bu kişilerin asker kaçağı olarak görünmemeleri ve doğru bir biçimde askerliklerini tecil ettirmeleri için askerlik şubesine giderek askerlik tecili için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeleri gerekir.

Askerlik tecil ettirme e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Tecil işlemleri için aile hekimi onayının ardından, ilgili askerlik şubesinin de onay vermesi üzerine tecil işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yine e-devlet üzerinden tecil işlemleri sorgulanabilmektedir. Askerlik tecil şartları sağlandığı takdirde, askerlik şubelerine gitmeden tecil işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden e-devlet şifrelerini temin edebilirler.

Askerlik Tecilinde Gerekli Belgeler:

Askerlik şubesinde doldurulacak formun yanı sıra giderken götürülmesi gereken belgeler şunlardır:

  • *Mezuniyet diploması ve 4 adet fotokopisi
  • *Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi
  • *Yakın zamanda çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf
  • *Varsa ehliyet ve 2 adet fotokopisi

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir