Kapat
Türklerin Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları
Android 1

Türklerin Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları

Genel teknoloji ve özellikle de bilişim teknolojileri açısından birçok ülkenin gerisinde olsak da, Türk uygulama geliştiricilerin yapmış olduğu bazı uygulamalar özellikle kendi sektöründe umut veriyor. Türklerin geliştirdiği en iyi Android uygulamalarının bazıları kurumsal nitelik taşısa da, bazı uygulamalar ise sadece özel zevklere hitap ediyor.

Türklerin Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları

BiSU Uygulaması

Fazla aktif olarak kullanılmasına rağmen çokta gerekli bir uygulama olarak görülmeyen BiSU uygulaması, uygulama üzerinden damacana su siparişi vermek için geliştirildi. Uygulamanın hızlı su siparişi vermek isteyenler tarafından, Antalya, Ankara ve İstanbul gibi illerde yoğun kullanıldığı biliniyor.

Kaave Falı

Türk yapımı telefon uygulamaları arasında yer alan Kaave Falı uygulaması, kahve falına online bir şekilde bakabilmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulama üzerinden kahve fincanınızın resmini çekip göndererek, kahve falınıza baktırmanızı mümkün kılıyor.

BİP Messenger

Türkiye’nin en büyük cep telefonu operatörü olan Turkcell için hazırlanmış olan uygulama, kullanıcılar arasında hızlı ve genellikle ücretsiz iletişim kurmayı mümkün kılıyor. Gelişmiş birçok özelliğe sahip olsa da, Whatsapp gibi uygulamaların yerini tutması oldukça zor görünüyor.

CEYD-A

Ceyd-a Türkçe hizmet veren ve Türklerin geliştirdiği en iyi Android uygulamaları arasında bulunan bir sesli asistandır. Android cep telefonlarının kullanımında daha büyük kolaylık sunan Ceyd-a güzel özelliklere sahip başarılı bir asistan olsa da, biraz daha geliştirilmesi çok daha işlevsellik kazandıracaktır.

BiTaksi

BiTaksi uygulaması, büyükşehirlerde popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. vakit kaybetmeden en yakın duraklardan taksi çağırmaya imkân tanıyan uygulama, özellikle İstanbul genelinde yaygın olarak kullanılıyor.

Fizy

Android cihazlar üzerinden onbinlerce video klip ve şarkıya erişmenize imkân veren uygulama, zannedildiğinin aksine Türk geliştiriciler tarafından yapılmış ve uzun zamandır da kullanılmaktadır. Uygulama, yine cep telefonu operatörleri arasında olan Turkcell’e aittir. Aynı zamanda ülkemizde yayın yapan radyoların tamamını da bir arada bulabileceğiniz Fizy, harika özellikleriyle müzik severlerin ilgisini çekmektedir.

FitWell

Beslenme ve kişisel yaşam koçu uygulaması olan FitWell, egzersiz ve beslenme programlarını detaylandıran ve böylelikle kişiyi yönlendiren bir uygulamadır. Fit kalmak ve fit olmak isteyenlerin önemli tercihleri arasındaki uygulama, bölgesel zayıflama konusunda da birçok detay sunmaktadır.

Android için en iyi ücretsiz VPN uygulamaları başlıklı yazımızda verdiğimiz VPN uygulamalarla, erişim engeli bulunan sitelere girmek artık çok kolay.

{Onur}

“Türklerin Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir