Kapat
Android 0

En İyi 10 Android Yabancı Dil Uygulamaları

Gerek gündelik işleriniz için ve gerekse yabancı dil merakınız için kullanabileceğiniz en iyi 10 Android yabancı dil uygulamaları listemizi, aslantek.com teknoloji tutkunları için hazırladık.

Bu uygulamalar sayesinde, farklı yabancı dillerle ilgili birçok ihtiyacınızı giderebilir ve hatta önemli işlerinizin bir kısmını bu uygulamalar sayesinde yürütebilirsiniz.

En İyi 10 Android Yabancı Dil Uygulamaları

Memrise

Profesyonel sürümü ücretli olan uygulamanın, ücretsiz sürümü de bulunmaktadır. En İyi 10 Android Yabancı Dil Uygulamaları arasında yer alan Memrise, özellikle profesyonel uygulamasında çok daha fazla detay sunarak, yabancı dil öğrenmeye imkân vermektedir.

Rosetta Course

Gelmiş geçmiş en fazla satılan ve kullanılan dil uygulamalarının başında gelen Rosetta Course sayesinde, farklı dil seçenekleriyle çocukların yabancı dil öğrenmeleri konusunda oldukça faydalıdır. Grammer, kelime ezberleme ve telaffuz alıştırmaları konusunda oldukça başarılı olan uygulama, özellikle giriş seviyesindeki kullanıcılar için muhteşem bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Quizlet

Flashcard ile yabancı dil becerilerinizi test etmenize imkân verdiği gibi, farklı dillerde yeni şeyler öğrenmeniz için ideal Android uygulamaları arasında yer alıyor. Ücretsiz olan uygulama, önemli yardımcı kaynaklar arasında yer alıyor.

Phrasebook

Giriş seviyesinde başta İngilizce olmak üzere, dünya gen elinde yaygın olarak kullanılan yabancı diller için ideal bir uygulamadır. Farklı yabancı dillerde en fazla kullanılan kelime ve cümlelere sahip olan haznesiyle, kısa sürede yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Google Translate

Yabancı dil uygulaması denildiğinde, farklı bilişim hizmetlerinde dünya devi olan Google uygulamasından bahsetmemek haksızlık olurdu. Bildiğiniz özellikleriyle Gooogle Translate, nitelikli olarak en iyi Android yabancı dil uygulamaları arasındadır.

Duolingo

Birçoğumuzun bildiği uygulamalar arasındaki Duolingo, mobil ve masaüstü sürümüyle yabancı dillere ilgisi olanların gözde uygulamaları arasındadır. Başta Almanca ve İngilizce olmak üzere, önemli birçok dil üzerinde faydalı çalışmalar yürütebilirsiniz.

Linguee

Farklı diller arasında hızlı çeviri imkânı sunan Linguee, en iyi sözlük uygulamaları arasında yer almaktadır. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri ise, internet bağlantısı olmadan da çalışmasıdır.

Busuu

Android cihazlarınızdan yabancı dil öğrenmenize imkân veren Busuu, 3000’inin üzerinde sık kullanılan kelime haznesi ve 150 önemli konuyu içermektedir. Temel İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Fransızca ve İtalyanca öğrenmek isteyenlerin tercihleri arasındadır.

Babbel

En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları arasındaki Babbel, sunduğu 15 dakikalık derslerle harikalar yaratmaktadır. İleri düzey İngilizcenin yanı sıra, yeni başlayanlar için de en ideal uygulamalardan biridir.

Ati Studios

33 farklı yabancı dilin giriş seviyesi bilgilerinin yer aldığı uygulama, muhteşem özelliklere sahiptir. Gelişmiş kelime ve cümle haznesi sayesinde, 33 dil için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Türklerin Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları başlıklı yazımızda, Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalara göz atabilirsiniz.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir