Kapat
Uygulama Çözümleri 0

WhatsApp İnternetsiz Kullanım Yöntemi

WhatsApp o kadar çok kullanılıyor ki artık bazı kişiler internetsiz kullanabilir miyiz ya da nasıl kullanırız gibi şeyler sormaya başladı. Bu yazımızda size bu konuda birkaç öneri yapmak istiyoruz. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir beklentiyi ve yeniliği kendinize dair kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıntıların ve fırsatların aşama aşama büyümesi ve organize edilmesi için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Neredyese hergün kullanmakta olduğumuz iletişim uygulaması olan WhatsApp’ı internetsiz kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız gelin bunu size adım adım anlatalım. WhatsApp için yapılacak olan kullanımlar kişilerin de kendine göre ön plana çıkardığı seçenekleri sunuyor bizlere. Bu durum da ayrıntıların tamamını organize ediyor. Aşamaların ve fırsatların tamamını tek bir tıklama ile inceleyebilir ve organize edebilirsiniz.   

Normal şartlarda Wi-Fi veya hücresel veri bağlantısının olmadığı anlarda, WhatsApp`tan gönderilen mesajlar, aktif internet bağlantısı olana kadar uygulama içinde kalıyor, ardından inter bağlantısını görür görmez kullanıcıya gönderiliyor. Fakat ulaşılan bilgilere göre; internetsiz WhatsApp kullanabilmek için bir takım ayarlar yaparak bunu sağlamak mümkün. Whatsapp uygulamanızı internetsiz olarak nasıl kullanacağınızı adım adım anlatmadan önce, bunun şu an için sadece Android cihazlarda çalıştığını belirtelim.

 

iPhone kullanıcıları için belirtmeliyiz ki; iOS’ta ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamadığından şimdilik bu imkandan malesef faydalanamıyorsunuz.

Aşama Aşama Ayarlar Bu Şekilde

1- Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.
2- Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
3- Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın.
4- Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.
İsim: WhatsApp
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5- Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor. Güncel olarak ön plana çıkarılan ve herkes için detayları karşımıza çıkaran bütün ayrıntılar için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Ayrıntılar ve farklı fırsatlar için sizler de kendinize göre bir ayrıntı yakalayabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir