Kapat
Android 0

Üniversiteye Hazırlananlar İçin En İyi Uygulamalar

Mobil teknolojinin gelişmesi ile birlikte sadece hayatımızda iletişim anlamında değil, farklı birçok alanda önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Bunlardan biri de, üniversiteye hazırlanan için en iyi uygulamalar listemizde bulunan öğrenci uygulamalarıdır.

Farklı özelliklere sahip bu uygulamalar, üniversite hazırlığı içerisinde olan insanların tercih edebileceği ve fayda sağlayacağı uygulamalardır.

Üniversiteye Hazırlananlar İçin En İyi Uygulamalar

Stop, Breathe And Think

İngilizce olan bu uygulama, hazırlık döneminde yoğun tempoda çalışırken farklı meditasyon özellikleri sayesinde çalışmalarınıza daha fazla odaklanmanızı sağlamaktadır.

Çalışma esnasında meditasyon uygulayarak rahatlamanızı ve dikkatinizin dağılmamasını sağlayan uygulama, en fazla tercih edilen üniversiteye hazırlık uygulamaları arasında yer almaktadır. Bazı servisleri ücretsiz olan uygulamanın, premium özellikleri de bulunmaktadır.

Forest: Stay Focused

Üniversiteye hazırlananlar için en iyi uygulamalar arasında gösterilen bu uygulama ise, yine meditasyon ve yönlendirme ağırlıklı uygulamalardan biridir. Özellikle gereksiz telefon kullanımını en aza indirmek için oldukça verimli bir uygulama olan Forest, gündelik hayattaki olaylara odaklanmanızı sağlayan uygulamalardan biridir.

Moment Screen Time Control

Çalışmalarına odaklanmakta sorun yaşayan kişilerin tercih ettiği uygulama, yine telefon kullanımına ara verilmesine odaklanmış bir uygulamalı olarak öne çıkıyor.

Çevrenizdeki gelişmelere odaklanmanızı ve aynı zamanda çalışma yapmanıza teşvik edici özellikleri ile, sorumluluk aldığınızda nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda oldukça yardımcıdır.

Uygulama aynı zamanda telefonunuzda en fazla kullanmış olduğunuz uygulamayı ne kadar kullandığınızı, telefonla ne kadar süre harcadığınızı ve telefonunuzu elinize kaç defa aldığınızı ölçüyor. Bu sayede kaybettiğiniz zamanı daha iyi anlamanıza yardımcı olarak, büyük bir motivasyon sağlıyor.

Evernote

Üniversiteye hazırlananlar için en iyi uygulamalar arasında ki bu uygulama ise, çalışmalarınızı destekleyecek ses, görüntü ve liste gibi farklı kaynaklara, istediğiniz yerden ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Farklı platformlarda çalışma özelliği ile ihtiyacınız olan verilere hızlı ulaşım sağlayan uygulama, üniversiteye çalışanlar tarafından fazlaca tercih edilmektedir.

Aynı zamanda yazı tipi ve vurgulama gibi özelliklerin ayarlanmasına imkan veren uygulama, sözlü hafızada fazla iyi olmayanlar için büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Streaks

Yapacağınız çalışmaları güzel alışkanlıklar ile desteklemenize imkan veren uygulama, günübirlik olarak tamamlamaya adapte olduğunuz çalışma görevlerini rahat bir şekilde takip etme imkanı sunmaktadır.

Size zaman kaybettiren kötü alışkanlıklarınızı daha iyi bir şekilde analiz ederek bırakmanıza yardımcı olan uygulama, belirlediğiniz görevleri tamamlama sürecinde size çeşitli hatırlatmalar da bulunmaktadır.

Üniversiteye hazırlananlar için en iyi uygulamalar elbette ki bunların dışında farklı uygulamaları içerse de, biz genellikle motivasyon ve genel kontrol sağlayabileceğiniz uygulamalara yer verdik. Verimli bir çalışmanın temelinde yatan kişinin kendini kontrol edebilmesi ve çalışmasına engel olacak alışkanlıklardan vazgeçebilmesi, sağlıklı bir çalışma için büyük önem taşımaktadır.

12 Yaşındaki Çocuğu Waterloo Üniversitesi Kabul Etti  yazımızda, 12 yaşındaki çocuğun Üniversite başarısına şahit olabilirsiniz.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir