Kapat
İnternet 0

Opera Tarayıcısını Kullanmak İçin Nedenler

İnternet tarayıcı sayısı her geçen gün artmaya devam etse de, özellikle Google Chrome ve Opera gibi tarayıcıların popülerliği devam etmektedir. Google Chrome dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de yaygın kullanılan tarayıcılar arasında olsa da, Opera tarayıcısını kullanmak için nedenler de oldukça fazladır.

Özellikle Opera üzerinde son aylarda yapılan güncellemeler sayesinde, çok daha işlevsel hale gelen tarayıcı birçok farklı özelliği ile diğer tarayıcılardan ayırt edilebilecek kullanım kolaylığına sahip olmaya başladı.

Aşağıda vermiş olduğumuz Opera tarayıcısını kullanmak için nedenler dikkate alındığında, birçok kullanıcının bu tarayıcıyı tercih edeceği kanaatindeyiz.

Opera Tarayıcısını Kullanmak İçin Nedenler

Kaynak Kullanımı Düşüktür

Kaynak kullanımının oldukça düşük olması, Opera tarayıcısına geçmek için bir nedendir. Google Chrome’a bakarak ram tüketimi konusunda Opera çok daha verimli bir tarayıcıdır.

Yerleşik Reklam Engelleyici Özelliği

Bilindiği üzere Google Chrome farklı reklam engelleyici eklentilerle, internet üzerindeki reklamların engellenmesine imkân tanıyor. Bu özellik Opera tarayıcıda olduğu gibi, aynı zamanda Opera tarayıcısında yerleşik olarak gelen reklam engelleyici Operanın daha avantajlı olmasını sağlıyor.

Özellikle tarayıcı ile birlikte gelen bu reklam engelleyici diğer eklentilere göre çok daha hızlı olması, Opera tarayıcısını kullanmak için nedenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Pil Tasarrufu

Son güncellemeyle Opera tarayıcısına eklenen özelliklerden biri de, dizüstü bilgisayarlarda pil tasarrufunu sağlayacak küçük bir eklenti oldu. Bu eklentinin aktif edilmesi halinde, dizüstü bilgisayarların pil ömründe, yüzde 50’ye varan oranlarda pil tasarrufu sağlamak mümkün hale gelmiştir.

Google Chrome Eklenti Desteği

Google Chrome eklenti altyapısını kullanan Opera, bu sayede Google Chrome üzerinde çalışan tüm eklentileri çalıştırma özelliğine sahiptir. Böylelikle Google Chrome üzerinden alışık olduğunuz eklentileri, alışkanlıklarınızdan vazgeçmeye gerek kalmadan Opera tarayıcısı üzerinde de kullanabilirsiniz.

Turbo İle Daha Hızlı İnternet

Opera tarayıcısının seçmek için nedenler arasında, turbo özelliği en dikkat çekici özellikler arasındadır. Bu özellik sayesinde internet kotasından tasarruf sağlarken, internete daha hızlı bağlanma imkânına da sahip olabilirsiniz. Bu özelliği sol üst köşede bulunan ayarlar sekmesinden aktif ederek, internet hızınızı artırabilirsiniz.

Hızlı Arama

Sık kullanılan web sitelerine ana sayfada erişim imkanı sunduğu gibi, yine ana sayfa üzerinde hızlı arama çubuğunun bulunması, Google üzerinden aramalarınız için ideal bir seçenektir.

Klavye Kısa Yollarını Özelleştirme

Tarayıcı ayarlar sekmesinden, klavye kısa yollarını özelleştirerek, Opera tarayıcınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Kendi atayacağınız kısa yollar sayesinde daha hızlı bir internet tarayıcısı deneyimi, kullanım zevkinize hitap eden özellikleriyle dikkat çekmektedir.

En güncel teknoloji haberleri ve bilgileri için, sosyal medya hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayın.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir