Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Erişim Engelinde Kullanabileceğiniz Ücretsiz VPN Uygulamaları

İnternet üzerinde pek çok zaman sorun olabiliyor. Aktif bir akış ile birlikte hayatımızda yaşanan sorunların doğrudan yansıması olmasa da, en azından gündemle ilgili sıkıntılar olduğu zaman dezenformasyonu önlemek açısından bazı sosyal medya uygulamalarına erişim engeli gelebiliyor. Bu süreci çok daha etkin bir şekilde toparlamak ve ön plana çıkarmak için tek yapmanız gereken birkaç tıklama ile seçenekleri ön plana çıkarmanız olacaktır.

Bu yazıda öğreneceğimiz başlıklar şu şekilde:

  • VPN Nasıl Kullanılır?
  • VPN Kullanmak Neden Gerekli?
  • Bilgisayar İçin DNS ve VPN Önerileri
  • Android İçin Ücretsiz DNS ve VPN Önerileri

VPN kullanımı genellikle insanların internet erişimi sorunları esnasında başvurduğu kullanımlardan oluyor. Bu yüzden de herkes kendine göre bir beklentiye ve ihtiyaca dahil oluyor. Bu yüzden önerimiz bu süreçleri çok daha etkin bir şekilde ön plana çıkarmanız olacaktır. Daha rahat, daha hızlı ve kolay bir kullanım ile birlikte hemen uygulamayı kurabilir ve çalışmalara başlayabilirsiniz. Vpn kullanmak için tek yapmanız gereken hangi aracı kullanacağınızı bilmeniz olacaktır.

Bu yazımızda sizlere hem seçilmiş ve kolay kullanılan uygulamaları önereceğiz hem de rahat ve hızlı bir çalışma oluşturmanız için daha farklı bir seçenek yaratmış olacağız. Bu aşamalarda kendinize göre de bir hizmet bulabilir ve çözümleri de ayrıntılı olarak kullanabilirsiniz. Peki ama süreçler nasıl işliyor? Gelin detaylara birlikte göz atalım.

VPN Nasıl Kullanılır?

Vpn kullanmak aslında internetinizin bağlantı noktasını değiştirmeye yarıyor. Böylece farklı bir çalışma ön plana çıkarılmış oluyor. İnsanların isteklerine ve fırsatlarına dair geniş bir beklenti oluşturan bu VPN çalışmaları çok daha kolay bir kullanım için karşımıza çıktığından dolayı da kendimizle ilgili çözümleri ve seçimleri kullanmış oluyorsunuz. Uygulamaların aktif bir şekilde kullanımına ilişkin organize edilen bütün seçimleri ve fırsatları kendinize göre kullanabiliyorsunuz.

CloudFlare 1.1.1.1 isimli bir uygulama var daha önce duymuşsunuzdur. Bu uygulama DNS ve VPN konusunda da çalışmaları daha hızlı bir şekilde yürütmenizi sağlıyor. Güvenli bir şekilde internete bağlanmak çok önemli. DNS değiştirmek tamam kolay ama olası bir internet saldırısının önüne geçmek için bunu güvenilir araçlar ile yapmanız gerekiyor. İşte CloudFlare 1.1.1.1 isimli uygulama vpn ve dns konusunda biraz daha özgür bırakıyor sizi ve aşama aşama değişen bir yenilik ile karşınıza çıkarılan çalışmaları incelemiş ve kullanmış oluyorsunuz.

Bulunduğunuz ülkede ya da bölgede yer alan bazı erişim sorunları olabilir. Bunları aşmak için de yıllardır kullanılan VPN uygulamalarına kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Erişim sorunlarını aşmak her zaman için mümkün olmuyor. Bu yüzden de kolay ve hızlı bir çalışmaya erişebiliyorsunuz. VPN uygulamaları  arasında yer alan bir başka uygulama da Warp+ oluyor. Bu da çok fazla tercih edilen ve özenle karşımıza çıkan uygulamalardan birisi olmakta. Bağlantı hızı ile ilgili olarak da aktif bir çalışma yapan bu durum, süreç olarak da bizlere yeni ve güncel bir seçenek yaratıyor. Bu yüzden herkes için değişimleri ve farklı yaklaşımları kullanabiliyor ve kendinize göre de bir seçenek oluşturabiliyorsunuz.

VPN Kullanmak Neden Gerekli?

Aslında en başında şu soruyu soralım. VPN kullanmak gerekli mi? Bunun cevabı yer yer evet oluyor. Çünkü güvensiz bir internet bağlantısı cihazınıza virüslerin inmesine neden olabilir. Özellikle dezenformasyonların yayılmaya başlaması pek çok konuda yalan bilgiye ve sahte habere ulaşmanız anlamına geliyor. Bu durum haliyle insanları bir şekilde gaza getiriyor ve sorunlar da burada başlıyor. Aşama aşama gelişen ve değişen her bir yenilik üzerinde kişilerin de beklentilerini ortaya çıkarmış oluyoruz. Daha rahat ve daha hızlı bir kullanım ile bazen yanlış haberler teyit edilmeden karşımıza çıkmış oluyor. Bu duruma dair daha rahat, daha etkili ve güzel bir seçenek için aşağıdaki vpn özelliklerine göz atabilirsiniz.

Bu yüzden böyle bir konuda bilinçli iseniz ve her habere inanmamak konusunda kendinizden eminseniz VPN kullanarak daha güvenli bir bağlantıya erişebilirsiniz. Çünkü bu sayede sağlıksız bağlantıların çözümüne de kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Bağlantıları aşmak, sınırları aşmak aslında biraz daha teknik bir iş ve bu uygulamalar bunu çok daha hızlı bir şekilde yapıyor.

Güvenli bir bağlantı ve güvenli bir internet kullanımı için hepimizin ihtiyacı ortak bir çalışma süreci oluyor. Bu süreçleri ve fırsatları aşama aşama değiştirebiliyor ve insanların isteklerine detaylı bir düşünce dahil edebiliyoruz. Güvenilir bir uygulama olarak karşımıza çıkan pek çok yazılım olsa da, bunlar çoğu zaman sağlıklı bir çalışma sağlamıyor bizlere. Bu yüzden yapmak istediklerinize dair de güvenli bir seçenek gerekiyor olacaktır.

VPN seçimi yaparken kesinlikle alanında uzmanlaşmış ve insanlar için sorun teşkil etmeyen bir yenilik ile görüşmek gerekiyor diyebilbiriz. Burada aşama aşama değişen ve ayrıntıların da tamamını organize eden bir uygulama var. Bahsettiğimiz süreçler ve ayrıntılar hepimiz için dengeli ve beklenti bazında olacaktır. CloudFlare 1.1.1.1 uygulaması herkes için farkındalık oluşturan bir süreç yaratıyor.

Android İçin Ücretsiz DNS ve VPN Önerileri

Detaylara bakacak olursak bu konuda gerçekten hızlı olan çalışmaları görebiliyoruz. Aşama aşama değişen ve inceleme yapabilmemizi sağlayan her bir dengeyi kendinize göre kullanabiliyor ve organize edebiliyorsunuz. Android için ve iOs için aşağıdaki uygulamaları görebiliyorsunuz. Bireysel bir çalışma ve ihtiyaçlara yönelik bir seçenek için kendinize göre bir hizmet üretebilir ve çözümleri de ön plana çıkarabilirsiniz.

NordVPN – Hızlı, güvenli ve yayın izleme için harika, Android için en iyi VPN
ExpressVPN – Android için en hızlı VPN
Surfshark – Sınırsız cihazdan bağlantı imkanı ile en iyi fiyat performans oranı
CyberGhost – Yeni VPN kullanıcıları için harika, kullanıcı dostu VPN
PrivateVPN – Android için en iyi bütçe dostu VPN

Bu uygulamaları indirmek için Play Store ve iOs markete gitmeniz yeterli olacaktır. En azından güvenlik konusunda da kafanız rahat olacağı için çok daha farklı bir seçeneği incelemiş ve kendinize göre de bir yenilik oluşturmuş olacaksınız. Farklılıkların ve ihtiyaçlara yönelik çözümlerin tamamını kendinize göre değerlendirebilir ve ilerletebilirsiniz.

Güvenlik önemli olduğu için bu tarz uygulamaları seçerken yorumlara da bakmayı ihmal etmeyin. Biz sizin için genellikle en yüksek yorum alan uygulamaları derledik. Bu süreç hepimiz için önemli bir çalışma oluşturduğu için aşama aşama değişen ve yenilenen farklılıklardan bahsediyoruz aynı zamanda. Kalite ve beklenti hepimiz için bir denge ve yenilik oluştururken, size dair de ürettiğimiz bazı fırsatlar ve ihtiyaçlar bulunuyor.

Doğru seçim her zaman için iş yapacağından dolayı, özellikle internetin sınırlandığı ya da sosyal medya sitelerinin açılmadığı zamanlarda bu tarz bir çözüme gidebilir ve kendinizi biraz daha olsa rahatlatabilirsiniz. Acil iletişimler her zaman için önemli olacağı için değişimi ve farklılıkları kullanmanız konusunda da bir yenilik oluşturmuş olacaktır. Acil durumlara dair acil çözümler üretmek isterken internet bağlantınızın olmuyor olması ya da bir şekilde filtrelenmiş olması hepimiz için bir seçenek ve sorun oluşturuyor olabilir.

Sizlere dair de rahat ve keyifli bir çalışma oluşturmak için uygulama kullanımlarını ve önerilerini yapmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir