Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Pc’den Telefon Yönetebileceğiniz AirDroid Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Android cihazlar için üretilen bir uygulama olan AirDroid uygulaması pek çok kişi için önemli bir kolaylık sağlıyor. AirDroid ile birlikte Android cihazınızı hızlı bir şekilde bilgisayarınıza bağlayabiliyor ve kolaylıkla yönetim yapabiliyorsunuz. Kablolu ya da kablosuz olarak mobil cihazınıza ulaşabileceğiniz (pc üzerinden) bir uygulama olan AirDroid, kullanımı da çok basit olan ve bir o kadar pratik olan bir çalışma oluşturuyor.

Bu çalışmalar aslında çok kolay olsa da, kurulum süreçlerini iyi bir şekilde yapmazsanız bağlantı hataları alabiliyorsunuz. Herkes için daha rahat ve daha beklentili, daha yoğun ve güçlü bir seçenek ile ilerlemesi için sizler de kendinize göre bir seçim ve çözüm üzerinde durmuş olacaksınız. Kaliteyi ve aşama bazında organize edilen her türlü yeniliği kullanmak için tek yapmanız gereken şey birkaç farklı tıklama ile bu uygulamayı kullanmanız olacaktır.

Bu yazıda öğreneceğimiz başlıklar şunlar olacak:

 • AirDroid Nedir? AirDroid Ne İşe Yarar?
 • AirDroid Nasıl Kullanılır?
 • AirDroid Kurulumu ve Yöntemler
 • AirDroid Wifi Bağlantı Sorunu Çözümü

Genellikle hızlı işlerimizde telefona bağlanmak ve oradan dosya almak için uğraşıyoruz. Yani telefonun kablosuna ulaşmak, oradan bilgisayara bağlantı vermek, oradan da insanların beklentisine göre farklı bir çalışma çıkarmak derken işler biraz uzuyor. Bu yüzden de süreç olarak farklı ve bir o kadar da yoğun bir çalışma seçeneği içerisine giriyoruz. Amaç olarak ve aşama olarak baktığımız zaman herkes için değişen ve yenilenen bir yapıda karşımıza çıkarılan bu uygulama için söyleyecek çok fazla şeyimiz var. Hazırsanız başlayalım.

Genellikle büyük dosya boyutları online olarak aktarılınca düşüyor. Örneğin WhatsApp üzerinden bir foto ya da video gönderdiğinizde uygulama bunu hızlıca revize ediyor ve sıkıştırarak karşı tarafa gönderiyor. Bu durum da haliyle herkese bir sorun teşkil ediyor. Bunu yapmamak adına sizler de kendinize göre bir seçeneğe ulaşarak çözümleri kullanmış olacaksınız ve daha rahat, daha etkili bir uygulama ile tanışacaksınız. En azından bu sayede kolay kullanımların da size nasıl çözüm ürettiğini göreceksiniz.

AirDroid Nedir? AirDroid Ne İşe Yarar?

En basit soru ile AirDroid uygulamasının ne olduğuna göz atalım. Bu uygulama telefon ile bilgisayarınızın rahatlıkla iletişim kurmasını sağlayan önemli bir uygulamadır ve herkes için keyifli ve bir o kadar da hızlı çözümler ürettiği için tercih edilir. Bu yüzden de insanların isteklerine göre kolay kullanım sunan ve özellikle karekod özelliği ile pek çok kişinin işini kolaylaştıran bu uygulama için hızlı bir transfer ve bağlantı uygulaması diyebiliriz.

Hatta maddeleyerek anlatacak olursak şu detaylar ön plana çıkıyor:

 • Uygulama ile mesajlarınıza bakabiliyorsunuz, silebiliyorsunuz ve bilgisayarınızdan da SMS atabiliyorsunuz,
 • APK dosyanızı seçip telefonunuza yükleyebiliyorsunuz ve telefonunuzdaki programlara erişerek onları silebiliyor revize edebiliyorsunuz.
 • Telefon ve hafıza kartında yer alan her bir dosyaya ayrı ayrı ulaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak da cihazınıza dosya gönderebiliyorsunuz bilgisayar üzerinden.
 • Arama kayıtlarına kolaylıkla erişebiliyorsunuz.
 • Rehberinize erişebiliyor ve kişilerin kaydına ulaşabiliyorsunuz.
 • Bilgisayarınızdan da arama yapabiliyorsunuz.
 • Buna ek olarak telefonunuzda pek çok yerde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz.
 • Kablosuz kamera gibi telefonunuzun kamerasını açarak kullanım sağlayabiliyorsunuz. Bilgisayar üzerinden de aynı şekilde video kaydı yapabiliyor ve foto çekebiliyorsunuz.
 • Telefonunuza dair genel bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

AirDroid Nasıl Kullanılır?

Aslında uygulamanın kullanımı biraz daha farklı ilerliyor. Çünkü uygulamayı kurmadan önce her türlü ayarı yapmanız ve sorunsuz olduğunu görmeniz gerekiyor. Wifi ayarları burada karşımıza çıkıyor ve önemli bir data sağlıyor bizlere. Android cihazlarla ilgili olarak bu datalara kolaylıkla ulaşmak hepimizin bir beklentisi ve tercihi oluyor. Aşama aşama değişen ve hızlı bir yolda ön plana çıkarılan bu seçimler için zaten cihazınızın bağlantı sorunu olmaması gerekiyor.

Uygulamayı rahatlıkla kullanabilmek adına kendinize göre de çok farklı bir seçenek ile ilerlemiş olacaksınız. Cihazınızın wifi yapısının açık olduğunu gördükten sonra kendiniz için de bir ilerleme ve beklenti oluşturmuş olacaksınız. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir güzel çalışma ve beklenti için tek yapmanız gereken uygulamayı kullanmanız ve ilerletmeniz olacaktır.

Öncelikle uygulamayı telefonunuza kurun ve aynı zamanda AirDroid sitesine gidin. Amacınız cihazınızı pcye bağlayarak kablosuz yönetmek olduğu için Android uygulama içerisindeki kare kodu pc üzerinden okutarak hemen bir bağlantı gerçekleştirebileceksiniz. Android cihazınızın ve cihaza bağlanacağınız pcnin aynı ağa bağlı olması çok önemli. Bu sayede doğrudan wifi üzerinden iletişim sağlamış olacaksınız. Bunu kablo ile de yapabilirsiniz ama bu programın genel olarak kullanılan özelliği kablosuz bağlantı oluyor.

AirDroid Kurulumu ve Yöntemler

Yapılacak olan her çalışma kendine has bir dilde ön plana çıkarılıyor ve aşama aşama değişen ve yenilenen bir seçenek ile büyümeye devam ediyor. Kurulumlar ve yöntemler adına baktığınız zaman kişisel olarak her bir beklentiyi kendinize göre kullanabiliyor ve incelemeye de devam edebiliyorsunuz. Bu sayede daha farklı ve ayrıntılı bir çalışma için ortaya çıkardığımız aşamaları tek bir tıklama ile kullanabiliyor ve inceleme yapabiliyorsunuz. Yapacağınız şeyler aslında aşama olarak şu şekilde:

 1. AirDroid uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için bütün android uygulamaları yeterli olacaktır. Yani her Android sürümü ile bu uygulamayı açabilirsiniz rahatlıkla.
 2. Yükleme işlemini yapmaya başlayın. Telefonunuza uygulamayı indirmek için Google Play üzerinden işlem yapabilirsiniz.
 3. Yükleme bittikten sonra programı açarak kaydolmaya başlayın. Her hangi bir üyelik olmadığını düşünerek burada yer alan kaydol kısmına dokunun ve üye olmaya başlayın.
 4. Mail adresi ve şifreyi yazdıktan sonra işleme devam edieyoruz
 5. Kayıt işlemi sonrası bilgisayara hemen bağlantı yapabiliriz. Bunun için 2 farklı adres bulunuyor karşımızda.
 6. Bunlardan birisi web.airdroid.com adresi olarak ön plana çıkıyor, öteki ise modem ile bağlantı yapabileceğimiz bir port ve IP adresi oluyor.
 7. Bilgisayarınıza uygulamanın ve modemin IP adresini girdikten sonra telefonunuza onay bildirimi geliyor ve onaylayarak aktif etmiş oluyorsunuz.
 8. Ya da bunlarla uğraşmayayım derseniz karekod bölümüne gelip doğrudan karekod ile bir etkileşim oluşturabiliyorsunuz ve telefona gelen bildirimde KABUL ET bölümünü tıklayarak devam ediyorsunuz.
 9. İnternet tarayıcınızda doğrudan bir pencere açılacağı için sizler de kendinize göre bir seçimi ön plana çıkarmış olacaksınız.

Bu sayede uygulamayı kolaylıkla kullanabilecek ve ihtiyaçlarınıza göre bir çalışma yapabileceksiniz. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir seçimi ve fırsatı tek bir tıklama ile incelemiş olacaksınız. Daha rahat, daha hızlı ve daha özverili bir kullanım için sizler de zaman kaybetmeyin ve site üzerinde yer alan bütün çözümleri kolaylıkla kullanmaya devam edin. Ayrıntılar ve daha fazlası için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.

Uygulamanın kolaylıkla kullanılması için boyutu oldukça düşük. Sizin için Android Market üzerinde sürekli güncellemesi yapılan bu uygulamaya hemen ulaşabilir ve kendinize göre de bir düzenleme yaparak seçimleri inceleyebilirsiniz. Kaliteyi ve aşamaları kullanmak adına daha fazla gecikmeyin ve seçenekleri de bu sayede incelemeye devam edin. Çünkü uygun bir Android bağlantısı herkes için kolay oluyor. Aynı anda içeriklerinizi revize etmek, dosyalarınızı yedeklemek ve daha pek çok işlem yapabilmek için bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilmeniz gerekiyor. Bunun için de indirmeniz yeterli olacaktır.

Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir