Kapat
İnternet 0

Geleceğin Tarayıcısı Opera Neon Nasıl Kullanılır? (MacOS, Windows)

Dünyanın belki de en çok sonradan gelişen tarayıcılarından birisi olan Opera, kendine has bir tarzı ile kendini kanıtlamayı sürdüren önemli markalardan biri. Bununla da kalmayıp kendi kullanım biçimlerine has özellikleri var. Beklentileri ve yenilikleri sürekli kendi bünyesinde büyüten, onlara çok daha hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan Opera, herkes için farklı ve ayrıcalıklı bir dilde hizmet sunmaya devam ediyor. Peki ama Opera Neon nasıl kullanılır? Ya da nedir bu tarayıcının farklılıkları? Gelin isterseniz biraz bu konuya göz atalım.

Bu yazıda inceleyeceğimiz başlıklar:

  • Opera Neon nedir?
  • Opera Neon nasıl kullanılır?
  • Opera Neon tarayıcıların geleceği mi?
  • Opera Neon’da VPN var mı?
  • Yeni nesil tarayıcıların özellikleri nedir?

Şeklinde bir sıralama yaparak bu çalışmaları ön plana çıkarabiliriz. Bildiğiniz gibi Opera tarayıcısının kendine has en önemli özelliği biraz da bu durumu toparlaması ve büyütmesidir. Bu yapıdan yapılacak her aşama ve ayrıntıyı da bireysel olarak görebilir ve inceleyebiliriz. Daha rahat, daha hızlı ve verimli bir kullanım sağlamayı amaçlayan Opera Neon, daha çok bulut teknolojisi tarayıcısı mantığı ile çalışıyor diyebiliriz.

Nasıl ki Windows 7, Windos 8.1 den doğrudan Windows 10’a yükseldik ve aradaki her şey devrim gibi değişti, işte Opera Neon da bunu başarmak istiyor. Büyük ihtimalle alanında öncü olacağı için de farklı bir yaklaşım sağlayacak gibi görünüyor. Bu konuda herkes için keyifli bir kullanım sunulacak gibi görünüyor.

Opera Neon nedir?

İnsanların büyük bir heyecanla denemek istediği, hatta şu an çok kişi tarafından da denenen ve güzel yorumlarla karşımıza çıkan bu tarayıcı, herkes için keyifli ve profesyonel bir yapıda büyümeye devam ediyor. Burada amaç tamamen farklı ve ayrıcalıklı bir güzellik üzerinden ilerlemek olacağından dolayı, kişisel beklentileri de bu aşamalarda kullanabileceğiz diyebiliriz. Opera Neon, hem rengi ile hem de yapısı ile doğrudan masa üstü tarayıcı olarak da karşımıza çıkıyor. Çok faktörlü ve çok pencereli bir tarza büründüğünü görebilirsiniz. Bu uygulamanın belki de en büyük kolaylığı masa üstünde hızlı arama yapabilmek, görsel araması yapabilmek ve farklı tasarımlarla kişiselleştirebilmek.

Kişiselleştirme konusu herkesin merakını cezbeden bir konu ve bu da bizim için farklılık ve yenilik yaratan bir konu. Bu yüzden aşama aşama büyüyen ve beklentileri de kendine has olarak ortaya çıkaran her bir ayrıntıyı sizler de kolaylıkla görebilir ve inceleyebilirsiniz. Tarayıcıdan beklentiniz neyse, bunu Opera Neon oldukça güzel şekilde sunuyor. Her şeyden öte şeffaf bir tasarım yapısı ile karşımıza çıkıyor.

Opera Neon nasıl kullanılır?

Opera Neon kullanmak aslında çok rahat ve eğlenceli. Çünkü insanların beklentilerine doğrudan hitap ediyor ve kişilerin de kendi içinde beslediği, büyüttüğü ve de yenilediği aşamaları organize etmeye devam ediyor. Burada yer alan her bir fırsatı ve ayrıntıyı daha rahat, daha kaliteli ve güçlü şekilde ön plana çıkararak sizler de tarzınızı yansıtabiliyorsunuz.

Gözleriniz bayram etsin diyerek getirilen yeni multimedya görseller, adeta esnek ve estetik bir resim gibi planlanmış. Masa üzerindeki karışıklığı en hızlı şekilde temizlemeyi planlayan bu tarayıcı, bilgisayarınızın duvar kağıdını doğrudan tarayıcıya taşıyor. Ya da sadece Neon tasarım seçilebilir ve bu sayede sabit bir ekran tarzına ulaşabilirsiniz.

Örneğin tasarımın hazırlanma biçimi öylesine güçlü ki, diyelim ki bir sekmeyi kaydırıyorsunuz, o sekmenin bir boyutu, ağırlığı ve yapısı bulunuyor. Bu durum da haklı olarak herkese bir seçenek yaratıyor. Yani sekmeden sekmeye değişen ağırlıklar gerçeklik durumu yaratıyor. Adeta insan gibi tepki veren bir sekme tarzı tasarlamışlar.

Keyifli bir gezinti için internetin en güzel tarzlarını biriktiren Opera Neon, özellikle video izlerken size hemen bölünmüş ekran yaratıyor ve çok daha etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor. Zaten bu amaçla kişilerin kendine has bir duruşu ve stili olmuş oluyor. Çünkü sizin bilgisayar kullanma alışkanlıklarınıza göre hemen şekillenebiliyor ve bu sayede çok daha rahat bir kullanıma erişebiliyorsunuz. Örneğin çok sevdiğiniz resimler var ve bunları saklayacaksınız değil mi? Opera Neon bunları kaybetmeden saklamanıza olanak sağlıyor. Pek çok videoyu, oynatma paneli ile çok daha etkin bir şekle getiren Opera Neon, kendine has stili ve toparlama tarzı ile bir şekilde hayat toparlayıcısı diyebiliriz bilgisayar için.

Opera Neon tarayıcıların geleceği mi?

Aslında bu soru çok ucu açık. Çünkü nesnelerin interneti dediğimiz endostri 4.0 her zaman kendini yeniliyor ve kullandığımız tüm cansızlara, nesnelere bir can vermeye çalışıyor. Haliyle her şey içinde bir internet ve canlılık, his durumu oluşmaya başlıyor. Bundan nasibini pek çok yapay zeka almışken, tarayıcılar konusunda ilk adımı Opera attı diyebiliriz. Bu yüzden bir şekilde yollar bu tarafa doğru evrilecektir. Bunu da ilk yapan Opera olduğu için bu yolda biraz daha sözü geçen bir tasarım ile ilerlediğini görebiliriz.

Opera Neon interneti çok daha iyi kullanabilmek için yer çekimi özelliği sunuyor. Bu sayede yeni renkler, yeni soyutlanmalar yaratıyor. Rengarenk bir tasarım ile ihtiyaç duyduğunuz bütün sayfalara ulaşmanıza imkan veren Opera Neon, söz konusu sayfaların resimlerini direkt kullanarak size de bilgi veriyor. En çok kullandığınız sekmeler yer çekimi gibi yere iniyor ve size de bir kolaylık sağlıyor bu sayede.

Bölünmüş ekran modu ve galeriye yapıştır modu da herkesin merakla kullanmak istediği modlardan bir tanesi. Aynı anda birkaç internet safyasında gezinme niyeti olanlar için oldukça keyifli ve kolay bir kullanım sunan Opera Neon, herkes için değişken ve estetik bir yapı sağlıyor. Bu yüzden de bütün amacı bu tarza göre inceleyebiliyor ve kullanabiliyoruz. Sayfaya tıklamadan aynı anda fare ile kontrol edebileceğiniz çift ya da daha fazla sayfa üzerinden incelemelirinizi yapabiliyorsunuz. Tam bir modern çağ internet kullanıcısı ihtiyacı diyebiliriz.

Opera Neon’da VPN var mı?

Evet var. Opera tarayıcılarının belki de en çok kullanılma amaçlarından birisi de bu VPN özelliği. Pek çok kişiye kendini kanıtlamış olan opera vpn kullanımı hala aktif olarak bu tarayıcıyı yükseklere taşıyor. Bu yüzden de insanlara doğrudan dokunmak, onlara cevap vermek ve bir şekilde ülkemizde erişim sorunu yaratan sitelere ulaşabilmek ya da daha hızlı bir internet kullanmak için seçimleri takip etmek gibi pek çok özelliği kullanabiliyoruz bu sayede. Opera NEON pek çok kolaylık sağlıyor bu yüzden. Opera Neon VPN kullanmak için tek yapmanız gereken yine eski Opera sürümlerindeki gibi ayarlardan VPN özelliğini aktif etmeniz olacaktır.

Yeni nesil tarayıcıların özellikleri nedir?

Yeni nesil tarayıcıların ortak özellikleri biraz daha iş bitirici olmaları. Yani her şeyi tek bir çerçevede yapabilmek ve aynı anda çok daha fazla şeye erişebilmek. Opera Neon burada bir bilgisayar kontrol mekanizması olma misyonu yürütüyor. Bunu pek çok yerde yapmak da önemli olduğu için, en azından kişilerin beklentilerine buradan büyük bir dokunuş sunuyor diyebiliriz. Dikkatleri üzerine çeken bir kullanım için pek çok tarayıcı yakın zamanda bu yollara dair ilerlemiş ve büyümüş olacaktır.

En azından her şeyin dağınık olduğu ve özellikle internet teknolojileri ile ilgili pek çok bilginin kirli olarak yoğunlaştığı günümüzde biraz daha teyit tarzı kontrol mekanizmaları ve sahte haberleri, asparagaz bilgileri vs. filtreleyen tarayıcılar yakın zamanda karşımıza çıkabilir. Yeni nesil tarayıcılar daha çok toparlayıcı bir misyon üzerinde duracak gibi duruyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir