Kapat
Android 0

PUBG Mobile Taktikleri, PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Bir çok oyuncunun merakla beklediği PUBG Mobile Android ve iOS Cihazlar için yayınlandı. PUBG Mobile taktikleri ve PUBG Mobile oyun kılavuzu hakkında sizlere bilgi vermek istedik. PUBG Mobile Türkçe seçeneği olmadığından dolayı bazı PUBG oyuncuları oyunu oynarken zorluk çekebilir. PUBG Mobile hakkında oyunu daha iyi oynayabilmeniz için sizlere bilgiler aktaracağız.

PUBG Mobile bildiğimiz üzere yakın zaman önce hem Android hemde iOS cihazlar için yayınlandı. Yaklaşık 4 ay önce sizlere PUBG Mobile oyununun çıkacağı hakkında bilgi vermiştik. Aynı zamanda PUBG benzeri bir çok oyun akıllı telefonlarımız için çıkmış, PUBG oyununu bilgisayardan oynayamayanlar için güzel bir alternatif olmuştu.

Rules of Survival benzeri bir çok oyun bu alanda başarıyla adından söz ettirirken, PUBG Mobile’ in yayınlanmasıyla tüm bu oyunlar bir kenara atılacak gibi duruyor. Tencent Games’ in başarılı bir oyun çıkardığını kesinlikle söyleyebiliriz. Grafik olarak diğer PUBG alternatiflerinden daha iyi olan PUBG Mobile oynanış olarak diğer oyunlardan çok da farklı değil.

PUBG Mobile Oyun Kılavuzu

Eğilme, yerde sürünme, zıplama, nişan alma, ateş etme ve konuşma gibi butonların olduğu oyunda bir çok alanda rahat ve aktif olarak oyunu oynaya bilmekteyiz. Araç sürerken kullanımı basit, 3 adet seçenek mevcut. Dilediğinizi seçebilirsiniz. Nişangah rengi, hassaslık, grafik gibi bir çok özelleştirmede oyunla birlikte geliyor. Bu alanda da kullanıcıları oldukça mutlu eden bir oyun ile karşılaşıyoruz.

PUBG Mobile Taktikleri

Oyunun ilk denemelerimizden anladığımız ve tecrübe edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Eğer oyuna ilk kez giriyorsanız ve arkadaşlarınız ile değilde tek başınıza giriyorsanız bizim tavsiyemiz Team, Solo, Duo seçeneklerinden Solo yani ” Yalnız Kurt ” olarak oyuna girmeniz olacak. Oyunda yabancı oyuncularında olması takımınız ile ilgili bağlantının kopmasına neden olacaktır. Bu durum arkadaşlarıyla aynı ortamda oyuna girenlere karşı sizlerin elini oldukça güçsüzleştirecektir.

Eğer arkadaşlarınız veya arkadaş ile oyuna giriyorsanız Duo (2 Kişi), Team (4 Kişi) modları ile oyuna girebilirsiniz. Oyuna girdiğinizde silahınızı “Auto” olarak ayarlamak sizler için en iyisi olacaktır. Aynı zamanda herhangi bir ayarla oynamazsanız daha kolay adam öldürebilirsiniz. Mevcut ayarlar sayesinde birini vurmak istediğinizde silahınız ona otomatik olarak nişan alıyor ve sizin işinizi biraz olsun kolaylaştırıyor.

Bir adamla karşı karşıya çatışıyorsanız sol taraftaki ateş etme butonunu kullanın ve sağ elinizle aim yani nişan alanınızı belirleyin. Bu sizin çok daha kolay şekilde öldürmenizi sağlayacaktır. Oyunda ki en önemli etkenlerden biri sessiz olmak, kulaklık ile oyunu oynarsanız çoğu oyuncuya karşı daha şanslı olacaksınız. Oyunun sesini açtığınızda hareket etmezsiniz etrafınızda birilerinin olup olmadığını hareket etmelerinden anlayabilirsiniz.

Sürekli gözünüz sağ üstte bulunan haritada olmalı, ateş edildiğinde ne taraftan edildiğini o haritadan görmek mümkün. bu sayede düşmanlarınızın nerede olduğunu daha kolay bulabilirsiniz. Silahlara dürbün ( Scope ) bulmanız sizin işinizi daha fazla kolaylaştırır. Oyunun içerisinde uçaklardan loot’ lar bırakılıyor. Büyük kutular bu kutuların içerisinde dışarıda bulamayacağınız ekipman ve silahlar oluyor. Bu kutulara ilk ulaşmanız sizleri daha fazla güçlendirecektir. Kutuları almaya giderken dikkatli olmalısınız, sizin gibi bir çok kişi onları almak isteyecektir.

Şimdilik sizlere aktaracaklarımız bu kadar. Biz ilk denemelerimiz de oyunu bu taktikler ile birinci bitirdik. Yavaş ve dikkatli hareket ederseniz sizde oyunu kazanabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir