Kapat
Android 0

Samsung Galaxy On7 Prime 2018 özellikleri sızdırıldı

Güney Koreli Samsung, yeni akıllı telefon modeli Galaxy On7 Prime 2018’in tanıtım lansmanı için gazetecilere basın davetiyesi gönderdi. 17 Ocak tarihli bu etkinliğin gerçekleşmesinden iki gün önce, yani bugün GFXBench isimli performans ölçme yazılımının web sitesinde Galaxy On7 Prime 2018‘in teknik özelliklerine yer verdi.

Bazı ülkelerde Galaxy J serisi adı altında satılan Galaxy On serisi, daha çok orta segmente hitap eden modellerden oluşuyor. Yeni çıkan Galaxy On7 Prime 2018 de bu cihazların sonuncusu oldu. Henüz fiyatı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığımız modelin yalnızca donanımsal özellikleri gayrı resmi yollardan kamuoyuyla paylaşıldı.

Samsung Galaxy On7 Prime 2018 teknik özellikleri

GFXBench‘te yer alan bilgilere göre Galaxy On7 Prime modelinde 5.5 inç büyüklüğünde full HD bir ekran kullanılacak. 1920 x 1080 çözünürlüğü destekleyen ekranın altında ise 1.5GHz’lik sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemci yer alacak. Bilindiği üzere Exynos işlemcileri bizzat Samsung’un kendi bünyesinde geliştirdiği işlemciler. Kutudan Android 7.1.1 Nougat sürümüyle çıkan cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi mevcut olacak.

İsteyen kullanıcılarsa microSD kart girişiyle depolama alanını daha da büyütebilecekler. 12 MP’lik ön ve arka kamera modülüne de ev sahipliği yapacak olan modelin arka kamerası oldukça gelişmiş özelliklere sahip: Otomatik odaklanma, yüz tanıma ve dokunarak odaklanma gibi. Ayrıca cihazda tek SIM kart girişi yer alacak. Telefonun Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir