Kapat
Android 0

Samsung Galaxy X katlanabilir telefon Kasım’da geliyor

Uzakdoğulu teknoloji devi Samsung‘un katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon geliştireceğine dair söylentiler ayyuka çıkmış durumda. İşin aslı birkaç senedir bu tür söylentiler teknoloji bloglarında yer alıyor, ancak hala daha ortaya elle tutulur bir sonuç çıkarılabilmiş değil. Ta ki bugüne dek!

Görünüşe göre Samsung, 2018 yılı içinde herkesin merakla beklediği katlanabilir ekranlı telefon modelini görücüye çıkaracak. Bu iddianın kaynağı ise Güney Kore‘de yayın yapan ET News isimli web sitesi.

Galaxy X için geri sayım başladı

Buna göre Samsung, Eylül ayında katlanabilir ekranların üretimine başlayacak ve Kasım ayında da cihazlar satışa hazır hale gelecek. Aralık ayından önce tüm müşterilerin beğenisine sunulması planlanan cihazın ismi ise Galaxy X olacak. Tabii ki bu iddialar ET News’e konuşan, ismini vermek istemeyen gizemli bir kaynağa ait. Model ismi Galaxy X’ten farklı bir isim de olabilir, ancak telefoun 7.3 inçlik OLED bir ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu sayede Galaxy X katlandığı zaman telefon, açıldığı zaman da bir tablete dönüşebilecek. Sizce de harika bir fikir değil mi?

CES 2018 hayalleri suya düştü

Bugün başlayan CES 2018 fuarında Samsung‘un katlanabilir ekranlı Galaxy X modelini tanıtacağı yönünde beklentiler vardı. Ancak ne yazık ki Samsung henüz bu modeli görücüye çıkarma kararını almış değil. Eğer Samsung cephesinde işler yolunda giderse 2019’un ilk aylarında Galaxy X‘le tanışabiliriz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir