Kapat
Android 0

Xiaomi Mi A1 için Oreo güncellemesi askıya alındı

Android One programına dahil olan ilk akıllı telefonu Mi A1‘i piyasaya süren Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, telefonu satın alan müşterilere cihazı Android 7.0 Nougat sürümüyle teslim etmişti. Aradan geçen süre zarfında 8.0 sürüm numaralı Oreo güncellemesinin diğer Android One cihazlara gelmesine rağmen Mi A1 sahipleri bu güncellemeden faydalanamamıştı. Geride bıraktığımız Aralık ayında nihayet Mi A1‘lere dağıtılan Oreo güncellemesi bu kez askıya alındı.

Kullanıcılar güncellemeden şikayetçi!

31 Aralık tarihinde Mi A1 cihazlarına dağıtılan Android Oreo güncellemesiyle birlikte telefonlar inanılmaz şekilde hata vermeye başladı. Sürekli olarak hata mesajı veren uygulamalardan ve bataryanın hızlı şekilde tükenmesinden şikayetçi olan kullanıcıların taleplerini dikkate alan Xiaomi, belirsiz bir süreliğine Oreo güncellemesini geri çekmek zorunda kaldı.

Xiaomi‘nin Hindistan şubesinin sosyal medyadan yaptığı açıklamada 8.0 güncellemesinin önümüzdeki birkaç hafta boyunca dağıtılmayacağının bilgisi verildi.

Kamera ve telefon uygulamalarının donmasından tutun, ışık sensörünün tutarlı çalışmaması gibi birçok hata Oreo güncellemesinde yer alıyordu. Mi A1 cihazlarını kullanılamayacak kadar kötü hale sokan güncellemeyle birlikte parmak izin sensör hareketleri de çalışmamaya başladı. Bluetooth açıldıktan sonra bataryanın aşırı hızlı tükenmesi ise cabası.

Şayet siz de Xiaomi Mi A1 cihazına sahipseniz ve Android 8.0 Oreo güncellemesini yüklediyseniz şuan için beklemekten başka yapacağınız bir şey yok ne yazık ki. Xiaomi mühendislerinin yeni bir yama yayınlamasıyla birlikte telefonunuz daha kararlı bir işletim sistemine kavuşacaktır.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir