Kapat
Android 0

Xiaomi Mi A1 için Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlandı

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi, Mi A1 Android One akıllı telefon modeli için Android 8.0 Oreo kararlı güncellemesini yayınladı. Böylece Mi A1 telefon sahipleri yeni yılı Android‘in en güncel işletim sistemiyle girmiş oldu. Bilindiği üzere Mi A1, halihazırda Android Oreo işletim sistemiyle çalışan en uygun fiyatlı akıllı telefonlardan birisi.

Xiaomi’nin ilk Android One modeliydi

Evet, Mi A1 akıllı telefon üreticisi Xiaomi‘nin ilk Android One cihazıydı. Geçen ay Android Oreo‘nun beta sürümünü dağıtan Xiaomi, şuan kullanıcılardan gelen geri dönüşler doğrultusunda hata düzenlemeleri yapıp 8.0 Oreo güncellemesinin kararlı versiyonunu tüm Mi A1‘lere dağıtmaya başladı.

Eylül ayında satışa sunulan Mi A1, Google‘la yapılan işbirliği neticesinde piyasaya çıkmıştı. Kutusundan Android 7.1 Nougat‘la çıkan Mi A1‘in yıl sonuna doğru Android Oreo güncellemesinin sözü de verilmişti. Şuan ise bu söz tutulmuş oldu.

Güncelleme OTA’yla dağıtılıyor

Eğer siz de bir Mi A1 kullanıcısıysanız, Android 8.0 Oreo güncellemesini OTA yoluyla cihazınıza kurabilirsiniz. Normal şartlar altında güncelleme bildirim olarak tarafınıza ulaşır, ancak henüz ulaşmadıysa kendiniz de güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncellemeleri > Kontrol et butonuna basarak Android 8.0 Oreo güncellemesinin telefonunuz için yayınlanıp yayınlanmadığına bakabilirsiniz.

Öte yandan dağıtılan yeni güncellemede Aralık ayı için çıkarılan güvenlik yaması da mevcut. Yeni getirilen PIP modu, geliştirilmiş batarya performansı yazılımları, sil baştan tasarlanan Ayarlar uygulaması ve otomatik doldurma gibi birçok özellik Oreo‘daki yerini almış durumda.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir