Kapat
Google'ın yeni mobil işletim sistemi Android Oreo olabilir
Android 1

Google’ın yeni mobil işletim sistemi Android Oreo olabilir

Google’ın işletim sisteminin yeni sürümü hakkında yeni haberler var. Android 7.0 Nougat almayan birçok cihaz var oysa yeni versiyonun ismiyle ilgili söylentiler başlamış durumda. Eylül ayında 8. yılını geride bırakan işletim sistemi o günden bu yana Symbian ve Blackberry gibi platformların önüne geçerek zeki telefonlar için vazgeçilmez ülkü gelmeyi başardı.
 
Android sürümlerinin isimlerinin genelde tatlı isimlerinden seçiliyor. Başından beri alfabetik sırayla gidiliyor ve Nougat’ın N’sine ulaşıncaya kadar alfabedeki harflerini az az kullanıyorlardı. Android Cupcake, Gingerbread, Jelly Bean ve KitKat gibi birçok ad gelip geçti. Bu kere tekrar yeni sürüm ismi ile ilgili söylentiler geliyor ve bu defa sahnede Android’in başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer var.
 

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 7 baştan satışa sunuluyor

Kendisi bu nesil söylentilerde yer almayı seviyor çünkü Android N ismiyle ilgili söylentiler dolandığında, Nutella ismini ima eden kişilerden biriydi. sonuç olarak sürümün Android Nougat olarak adlandırılması kendisinin bize söylediği ilk ismin gerçeğe dönüşmeyebileceğini gösterdi.
 
Lockheimer bu kere Twitter hesabından oreo kurabiyeleri ile yapılan bir pasta GIF’i paylaştı. Peki bu ne kavrama geliyor? Bu birçok kişi için birşey ifade etmeyebilir fakat Google’ın bir sonraki işletim sistemini bekleyen cümbür cemaat bir sonraki sürümün Android Oreo olabileceğini düşünmeye başladı. Peki buna inanmalı mıyız?
 
Geçmişe baktığımızda Lockheimer’ın bu tür diyalogları sevdiğini oysa o kadar güvenilir tahminlerde bulunmadığını görüyoruz. Olasılıkla bunu teknoloji takipçilerini afallatmak ve Android işletim sistemi hakkında daha artı konuşulmasını karşılamak için yapıyor.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir