Kapat
iOS 0

iPhone X tasarımı tamamen değişiyor

Apple‘ın piyasaya sürdüğü en yeni akıllı telefon modeli iPhone X, bugüne dek yüksek fiyatıyla eleştiri konusu olmaya devam etti. Her ne kadar yüksek vergiler ve döviz kuru gibi sebeplerden dolayı pek satılamıyor olsa da, yurtdışında iPhone X kullanıcılarının sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Bugün yabancı teknoloji sitelerine düşen bir haberde ise Apple’ın iPhone X tasarımında köklü değişikliğe gideceği bilgisi paylaşıldı.

Umduğunu bulamayınca değişime gitti

Analistler, Apple‘ın son amiral gemisi iPhone X‘in satışa çıkmasıyla birlikte sektörü yerinden oynatmasını bekliyordu. Ancak durum hiç de bunun gibi olmadı. Bunun üzerine beklenen başarıyı elde edemeyen ve eski modellerden çok daha yeni bir şey sunamayan Apple, iPhone X‘in tasarımını güncellemeye karar verdi.

ET News isimli sitede yer alan haberde Apple’ın LG Innotek firmasıyla birlikte çalışarak iPhone X‘in üst kısmında yer alan siyah kısmı küçültmeye çalışıyor. Bilindiği üzere ekranın tam üstündeki bu bölgede Face ID ve kamera sensörleri mevcut. Apple’ın hedefi ise bu ikisini tek bir lenste birleştirip siyah alanı daraltmak ve ekrana daha geniş bir yer bırakmak.

Face ID nasıl çalışıyor?

Bilindiği üzere Face ID şuan üç parçadan oluşuyor. Biri aydınlatıcı, biri kızıl ötesi kamera, diğer ise nokta projektörü. 2019 yılına kadar yeni nesil iPhone X geliştirilirse bu üçü kamerayla birleşerek tek bir lens üzerinde yer alacak.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir