Kapat
Haberler 0

WhatsApp’ta YouTube videolarını oynatmak artık mümkün

Apple iPhone kullanıcıları artık WhatsApp‘ın yeni özelliğinden faydalanmaya başlayabilecekler. Buna göre artık WhatsApp uygulamasından ayrılmaya gerek duymadan, doğrudan uygulama içinde YouTube videoları oynatılabiliyor. Kullanıcı deneyimini daha da üst seviyeye taşımak için getirilen bu yeni özellik, iPhone sahipleri tarafından beğeniyle karşılandı.

Öte yandan WhatsApp‘ın sahibi olan Facebook, bu özelliği sunmayı uzun süredir planlıyordu. Görünüşe göre yakın tarihte tüm WhatsApp kullanıcıları sohbeti terk etmeye gerek duymadan YouTube videolarını oynatmaya başlayabilecekler. Bu muhteşem özellik belirli bir süre için sadece beta programına kayıt olan şanslı kullanıcılar tarafından denenebiliyordu. Ta ki bugüne dek!

Tüm iOS kullanıcıları bu yeniliği deneyebiliyor

Beta süreci sona eren bu özelliği WhatsApp “YouTube PiP” olarak isimlendirmiş. Uygulamanın son sürümü olan v2.18.11’e güncelleme yapan tüm iOS kullanıcıları artık uygulama içinde YouTube videolarını sesli olarak oynatmaya başlayabiliyorlar. Siz de iPhone‘unuzdan App Store‘a girip güncellemeleri kontrol ederek bu özellikten faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

İşin güzel tarafı şu ki, oynatılmaya başlanan video WhatsApp konuşma penceresinden bağımsız olarak hareket edebiliyor. İki parmağınızı kullanarak videoyu yakınlaştırabildiğiniz gibi, basılı tutarak ekranın herhangi bir köşesine de sürükleyebiliyorsunuz. Bu sayede arkadaşınızla yazışmaya devam ederken bir yandan mesajlaşabilmeniz de mümkün hale geliyor. Sizce de harika değil mi?

Bahsi geçen bu yeni özelliğin Android kullanıcıları için ne zaman yayına verileceği şimdiden merak konusu oldu.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir