Kapat
Haberler 0

WhatsApp yıllardır kullanılan özelliğini kaldırdı!

Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte köklü değişikliklere giden WhatsApp, bir yandan Beta programını da sürdürerek iOS ve Android kullanıcıları için yeni özellikleri test ediyor. Son olarak Instagram‘daki “Hikayeler” özelliğini WhatsApp’a getiren Facebook, şimdilerde WhatsApp kullanıcılarını şaşırtacak bir değişikliğe de imza attı.

Buna göre artık WhatsApp’taki “Tüm kişileri göster” özelliği kaldırıldı. Bu kararın neden veya hangi maksatla alındığına dair henüz bir açıklama yapmış değil. Kullanıcılarda kısa süreli şaşkınlığa yol açan böylesi bir radikal kararın altında yatan sebep merak ediliyor. Ancak neyse ki tüm WhatsApp kullanıcıları bu değişiklikten etkilenmiş değil. Yalnızca WhatsApp’ın Beta programına kayıt olan Android telefon sahipleri bu özellikten faydalanamayacak.

Grup yönetimi daha da kolaylaşacak

Öte yandan WhatsApp Beta’ya getirilen yenilikler bununla da sınırlı değil. Artık kalabalık grupların yöneticileri tek bir ayar menüsünden gruba tanımladıkları yöneticileri kontrol edebilecekler. Gruba üye olan diğer kullanıcılar arasında arama yapabilmek de mümkün hale gelecek.

Facebook benzeri yapıştırmalar geliyor

Hatırlanacağı üzere Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’a yapışkan (sticker) özelliği eklenmişti. Görünüşe göre WhatsApp’a da bu özellik eklenecek. Artık emoji ve GIF’lerin bulunduğu klavyeye bir de yapışkan sekmesi eklenecek. Bu özelliğin görüntüsü aşağıdaki gibi paylaşılmış:

GIF ikonunun hemen solundaki kalp simgesi, yeni eklenecek olan yapışkanlar için tahsis edilmiş. Şuan için yalnızca Beta programına kayıtlı bazı şanslı kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor. Önümüzdeki günlerde yapışkan çıkartmalar tüm WhatsApp kullanıcılarının beğenisine sunulabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir