Kapat
Android 0

Whatsapp’a yeni özellikler ekleniyor!

Whatsapp’a 4 adet yeni özellik eklenecek!

Whatsapp, hayatımızın her anında sürekli olarak kullandığımız ve hayatımızı mükemmel derecede kolaylaştıran bir mobil uygulamadır. Günümüzde milyarlarca insan tarafından kullanılan bu mobil uygulamaya yeni özelliklerin de eklenmesi kaçınılmaz oluyor. Whatsapp geliştiricileri, uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak amacıyla sadece Android kullanıcılarına özel 4 adet yeni özellik ekleyeceğini duyurdu. Bu özelliklerin neler olduğuna hep birlikte bakalım.

İlk eklenecek özellik, kişilerin kolayca engelini kaldırmak ile ilgili olacak. Kişi listesinde engellenmiş kullanıcının üzerine basılı tuttuktan sonra ‘Engeli Kaldır’ seçeneğine tıklayarak hızlıca engellenmiş kişinin engelini kaldırabilecek.

İkinci eklenecek özellik ise iOS sürümünde bulunan bir gruba davet etmek amacıyla kullanılan ‘Bağlantı yolu ile davet et’ özelliği Android sürümüne de eklenmiş olacak.

Üçüncü özellik ise Whatsapp ile ilgili bir sorunu bildirmek isterlerse telefonu uygulama açık iken sallamak yeterli olacak.

Son özelliğimiz ise Whatsapp grup yöneticiliği ile ilgili olacak. Whatsapp’ta bir grupta bulunan üyeler, yöneticiye doğrudan mesaj gönderebilecekler ve yöneticinin üyelere grubun isminin değiştirilmesi gibi bazı yetkileri verebilecek olması da yeni eklenecek özellikler arasında. Bu özellikler şu anda test aşamasında ve önceden de belirttiğimiz gibi sadece Android sürüme özel olacak. Yeni gelecek güncelleme ile bu dört özellik aynı anda ekleneceği kesin değil ama zamanla bu özelliklerin yeni güncellemeler ile ekleneceğini sizlere belirtmek isteriz.

Ferhat Çark {Alathor}

Bilgisayar programcılığı mezunu, teknoloji ve oyunlara oldukça ilgili. Tüm tecrübe ve deneyimlerini sitemiz için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir