Kapat
iOS 0

Apple’dan 2018 sürprizi: iPhone XL

Apple‘ın en son çıkardığı telefon modeli iPhone X mağaza raflarındaki yerini alalı henüz birkaç hafta oldu. Ancak görünen o ki Apple yeni model geliştirme çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor.

Uzmanlara göre önümüzde dönemde üç yeni iPhone modeli satışa çıkacak. Bu modeller arasında ise bugüne kadarki en büyük iPhone modeli de yer alacak: 6.5 inç büyüklüğündeki ekrana sahip iPhone XL!

Apple, dev ekranı yine LG’den alacak

Güney Kore’de yayın yapan Korea Herald gazetesinde yer alan bir haberde LG Display firmasının iPhone XL için geliştirilen OLED ekran panellerini 2018’in yarısında Apple‘a teslim etmeye başlayacağı bilgisi verildi. Buna göre yılın yarısına kadar Samsung, Apple’a daha küçük modeller için OLED ekran teslim etmeye devam edecek.

iPhone XL için geliştirilen dev paneller ise Haziran ayından sonra LG tarafından geliştirilip Apple fabrikalarına kargolanacak.

Hatırlanacağı üzere Aralık ayında Apple’ın LG’ye yeni nesil iPhone ekranlarında kullanılacak OLED ürünleri için 2,7 milyar dolar ödeme yaptığı iddiası gündeme gelmişti. 9to5mac sitesindeki habere göre LG de Apple ile anlaşma yaptıklarına dair önemli ipuçları vermişti.

Home butonu kaldırılıyor

Tıpkı iPhone X‘te olduğu gibi yeni çıkarılacak olan 3 iPhone modelinde de home butonu iptal edilecek. Parmak izi okuyucusu yerine Apple’ın yeni gözdesi Face ID sistemi getirilecek. Bu iddialar KGI Securities şirketinin analistlerinden Ming-Chi Kuo‘ya ait.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir