Kapat
iOS 0

iPhone SE 2 için kötü haber geldi!

Apple‘ın düşük bütçeli müşterileri için çıkardığı iPhone SE, 4 inçlik küçük ekranıyla hatırı sayılır miktarda satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Şimdi ise 2018 yılında Apple‘ın iPhone SE‘nin yeni modelini piyasaya süreceğine dair bir sürü dedikodu, haber sitelerinde ve çeşitli forumlarda dile getiriliyor. Ancak iPhone SE 2 ismini alacağı öne sürülen telefonla ilgili yeşeren umutlar, Apple ürünleriyle ilgili analiz ve tahminleriyle tanıdığımız KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘nun açıklamalarıyla soldu.

Beklenen güncelleme gelmeyecek!

Kuo’nun iddiasına göre Apple, iPhone SE için köklü bir güncelleme yapma niyetinde değil. En azından gözle görülür yenilikler iPhone SE 2 modelinde yer almayacak. Yeni modelde kablosuz şarj özelliği veya Face ID gibi teknolojilerin yer almasını ümit edenler, ciddi manada hayal kırıklığına uğrayabilir.

Geçtiğimiz yıl iPhone 8, 8 Plus ve X olmak üzere 3 farklı telefon tanıtan Apple; bu yılda da 3 yeni telefon modelini görücüye çıkarabilir. Ancak bu telefonların arasında iPhone SE 2‘nin olup olmayacağı henüz kesinleşmiş değil. Basit bir işlemci yükseltmesi yapılmış iPhone SE 2 için hala ümit var, ancak beklentileri düşük tutmak kesinlikle faydalı olacaktır.

Hala hayranları var…

Apple’ın ürün gamında kendine has bir yer edinen iPhone SE, 2012 yılında tanıtılan iPhone 5 ile aynı tasarıma sahip. Düşük fiyatı ve küçük ekran boyutuyla genellikle yaşlı kullanıcılara hitap eden telefon hala daha beğeniyle kullanılıyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir