Kapat
Android 0

10 GB RAM’e sahip akıllı telefon geliyor!

Başlığı okuyunca bir an için “Acaba bilgisayar mı demek istediler?” diye düşünebilirsiniz. Ancak Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, gayet ciddi! Bir ilke imza atarak tam 10 GB RAM‘e sahip telefon için kolları sıvayan şirket, 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğini de müşterilerine sunacak.

Bu iddiaların kaynağı ise Çin’in en popüler sosyal medya ağı olan Weibo‘dan. Cihazla alakalı bir PowerPoint sunumundan çekilen teknik özellik listesi GizmoChina gibi sitelerde çoktan yerini alarak teknoloji dünyasının gündemine oturdu.

Ekrana gömülü parmak izi okuyucu!

Henüz daha yeni tanıtılan ve teknoloji dünyasına bomba gibi düşen ekrana gömülü parmak izi okuyucu teknolojisi, ilk kez Vivo X20 Plus‘ta yer almıştı. Vivo Xplay 7’de de bu teknolojiye yer verilecek. Ayrıca Qualcomm‘un bugüne dek ürettiği en güçlü işlemci olan Snapdragon 845 modeli de cihazda kullanılacak.

Ekran gövde oranının yüzde 92.9 olacağı yeni Vivo modelinde 4K ekran paneli tercih edilecek. Çok ince bir çerçeveye sahip olması planlanan modelin ekranı, telefonun ön yüzünü tamamen kaplayacak.

Optik zoom ve yüz tanıma sistemiyle geliyor

4X optik zoom özelliğine sahip çift kamerayla birlikte satışa sunulması beklenen cihazda Face Unlock 2.0 isimli yüz tanıma sisteminin de bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Şuan için cihazın ne zaman satışa sunulacağı veya fiyatına dair resmî bir açıklama yapılmış değil.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir