Kapat
Android 0

Sony Xperia XZ Pro sızdırıldı

Önümüzdeki ay düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018) etkinliğine aralarında Sony‘nin de bulunduğu birçok akıllı telefon üreticisinin katılım göstermesi bekleniyor. İddialara göre Sony yeni Xperia XZ Pro modelini de MWC 2018 etkinliği kapsamında ilk kez görücüye çıkaracak.

Phone Corridor sitesinin paylaştığı bu prototip görselinde Xperia XZ Pro‘nun ön yüzüne iki adet güçlü hoparlör çıkışı olduğu görülüyor. Arka tarafta ise çift kamera düzeneği ve aşina olduğumuz Xperia logosu dikkat çeken detaylardan.

Power tuşunun sağ köşenin üstünde değil de daha aşağısında konumlandırılmış olması da bir diğer ince detay.

İşte Sony Xperia XZ Pro modelinin teknik özellikleri

Yurtdışındaki popüler teknoloji sitelerine şimdiden konu olan sızıntıya göre Sony Xperia XZ Pro‘da 5.7 inçlik 4K çözünürlük destekleyen OLED ekran kullanılacak. Ekranın orantısı ise 18:9 şeklinde olacak. Xperia markasını kullanmayı sürdüren Sony, XZ Pro‘nun parmak izi okuyucusunu oldukça sıradışı bir yerde konumlandıracak: Telefonun yanında!

Evet, iddiaya göre Sony Xperia XZ Pro‘nun parmak izi okuyucusu, güç düğmesiyle birleştirilecek. Cihazın kilidin açmak için elinizi güç düğmesine götürdüğünüzde telefon hızlıca açılacak.

Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye sahip ilk Sony modeli olması beklenen telefonda 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimi de yer alabilir. Buna ek olarak 3,420 mAh kapasiteli batarya da beklenen diğer özellikler arasında.

Renk seçenekleri ve fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir