Kapat
Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama Listesi
Mobil 0

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama Listesi

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama tavsiyesiyle sizlere yararlı olabileceğini düşündüğümüz aplikasyonları tanıtacağız.

Teknolojinin hayatımızı her alanda kolaylaştırmaya devam ettiği bilinen bir gerçek. Teknoloji sayesinde artık uzak mesafelerdeki sevdiklerimizle iletişime geçebiliyor, istediğimiz her anı ölümsüzleştirebiliyor, eğlenceli vakit geçirebiliyor ya da daha farklı aktivitelerde bulunabiliyoruz.

Teknolojik gelişmelerin hayatımızı tamamen kolaylaştırmaya yönelik yapıldığı bir ortamda bu amacın başarıyla gerçekleştirildiğini de söyleyebiliriz. Artık yeni çıkan çeşitli uygulamalar ve aplikasyonlar sayesinde hayatınızı çok daha sağlıklı ve verimli bir şekilde yönetmeniz mümkün. Akıllı telefonların uygulama mağazalarında neredeyse aklınıza gelebilecek her işinizi kolaylaştıran binlerce ücretsiz aplikasyon sizleri beklemekte.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Bu yazımızdaysa hayatınızı kolaylaştıran uygulamalardan sadece 5 tanesini konu alacağız. Tavsiye ettiğimiz bu 5 uygulama ile beraber siz de hayatınızı ciddi oranda kolaylaştırabilir ve teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz. Üstelik bu aplikasyonların tamamı ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmakta, hayatınızın her alanına hitap eden uygulama tavsiyelerimizi siz de akıllı telefonlarınıza indirerek rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama tavsiyelerimizde genel olarak farklı farklı alanlarda işlevsellik sunan yazılımlara yer vermeye çalıştık. Genel bir tavsiye listesi oluşturduğumuz yazımızda siz de kendi ihtiyacınız olan bir uygulamayı muhakkak bulacaksınızdır. Sunduğumuz aplikasyonların hepsi Android ve iOS sistemli cihazlarda çalışmakta, bu uygulamaları ilgili sistemlerin kendi mağazalarından kolaylıkla indirebilirsiniz. O halde gelin hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama listemize yakından göz atalım.

FatSecret

Özellikle pandemi süreci ile beraber fazla kilo alma problemi birçok insanın başını ağrıtmakta. Yoğunlukla evde ve karantinada geçirdiğimiz günlerde fazla hareket edememekte ve haliyle de hızla kilo almaktayız. Siz de kilo kontrolü sağlamak ve vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız FatSecret adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama arasında olan ve aynı zamanda vücut çalışan kimseler için de son derece uygun bir yazılım olan FatSecret, piyasada bulunan bütün gıda çeşitlerinin kalori değerlerini bünyesinde barındırmakta. Çok geniş bir veri tabanı bulunan FatSecret’te gerek temel gıdaların, gerek meşrubatların, gerek bakliyatların, gerekse abur cuburların kalori değerlerine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Böylelikle uygulama içerisinden ayarladığınız kalori hedefinizi geçip geçmediğinizi öğrenebiliyor, kilo kontrolü sağlayabiliyorsunuz.

Epicurious

Siz de kaliteli yemekler yapmak istiyor ve elinizdeki malzemeyi en iyi şekilde kullanarak lezzetli yiyecekler mi yemek istiyorsunuz? O halde Epicurious adlı uygulamayı deneyebilirsiniz. Hemen hemen her bütçeye uygun yemek tarifleriyle beraber kullanıcılarına muazzam bir alternatif listesi sunan Epicurious ücretsiz bir yazılım olmasıyla dikkat çekiyor. Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama listemizdeki favori uygulamalarımızdan biri olan Epicurious’ta gerek sporculara, gerek kilo almak isteyenlere, gerek tatlı, et ve benzeri gıdaları severlere yönelik birçok tarif bulunmakta. Siz de Epicurios’u iOS ya da Android mağazaları üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bundle

Eğer doğru kaynaklardan haber almak istiyor ve gündemden kopmamaya gayret ediyorsanız Bundle uygulaması tam size göre. Gelişmiş bir haber ağı takip sistemi barındıran Bundle ile siz de gündemdeki haberleri hızla öğrenebilir, önemli gelişmeleri alacağınız bildirimlerle anında takip edebilir ve bütün haber kanallarına göz atabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama arasında bulunan Bundle’ın kullanımıysa son derece kolay. Türkiye ile dünyada bulunan bütün teknoloji, siyaset, spor ve benzeri haber kanallarını bünyesinde bulunduran Bundle’dan takip etmek istediğiniz kaynakları seçebiliyorsunuz. Böylelikle de seçtiğiniz kaynaklardan gelen önemli haberleri bildirim olarak alıyor ve anasayfanızda bu kaynaklardan haberler görmeye başlıyorsunuz. Farklı gazetelerin ya da haber portallarının içeriklerini tarafsız ve hızlı bir şekilde takip etmek için Bundle’ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bundle, Android ve iOS mağazalarında ücretsiz bir şekilde sizleri bekliyor.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama: Evernote

Bize göre hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama listemizdeki en işe yarar yazılım Evernote oluyor. Çok gelişmiş bir not alma yazılımı olan Evernote gerek derslerinizin özetlerini çıkartabileceğiniz bir not defteri, gerek günlük, gerekse bir hatırlatıcı olarak her türlü işlevi görebiliyor. Evernote uygulamasını yoğunlukla öğretmenler ve öğrencilerin de aktif olarak kullandığını biliyoruz.

Üstelik Evernote’un bütün yetenekleri not almayla da sınırlı değil. İçeriğinde çok gelişmiş bir tarama sistemi barındıran Evernote ile fotokopi ya da el yazısı notlarınızı rahatlıkla tarayabiliyorsunuz. Bu taramaları ister görseller halinde yedekleyebiliyor isterseniz de işi Evernote yapay zekasına bırakarak metin halinde alabiliyorsunuz. Birçok firmanın, öğretmenin ve öğrencinin Evernote’u sadece tarama sistemi için kullandığını belirtelim.

Google Maps

Halihazırda birçok insanın Google Maps’ten haberdar olmasından dolayı Maps’e hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama listesinde yer vermemek istedik. Ancak yaşamımızın hemen hemen her alanında bize büyük katkı sunan Maps’i bu listenin dışında tutarsak da ciddi bir haksızlık ortaya çıkardı. Neredeyse bütün dünyayı veri tabanında bulunduran Google Maps ile birlikte siz de yol bulma, navigasyon, konum bildirme ve benzeri işlevlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik Google Maps’in sunduğu hizmetler de sadece bunlarla sınırlı değil. Maps aracılığıyla gideceğiniz herhangi bir işletmenin puanlamalarını görebiliyor, yaptığınız gezileri takip edebiliyor ya da gün içerisinde attığınız adımları bile sayabiliyorsunuz. Sunduğu bütün bu işlevsellikleri ücretsiz bir şekilde bizlerle buluşturan Maps, şüphesiz ki en iyi harita uygulaması olarak hâlâ yerini korumakta.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir