Kapat
Xiaomi'nin Yeni Teknolojisi Xiaomi Mi Air Charge Nedir?
Teknoloji 0

Xiaomi’nin Yeni Teknolojisi Xiaomi Mi Air Charge Nedir?

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden Xiaomi, tam kablosuz şarj teknolojisi Xiaomi Mi Air Charge’yi tanıttı. Akıllı telefon, akıllı telefon aksesuarları, giyilebilir teknoloji ve aklınıza gelebilecek pek çok ürün grubunda aktif faaliyet gösteren markanın yeni sunduğu teknoloji ise oldukça ilginç. Xiaomi’nin Mi Air Charge teknolojisi ile artık akıllı telefon dünyasında yeni bir rekabet görmemiz muhtemel. Peki, Xiaomi Mi Air Charge nedir?

Redmi, Poco ve Xiaomi isimleri ile akıllı telefon dünyasını domine eden Çinli marka, üzerinde çalıştığı yeni teknolojisini geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla paylaştı. Kablosuz şarj teknolojisine yeni bir soluk getiren Mi Air Charge, hayata geçirilebilirse artık telefonlar şarj için bir kabloya ya da masa üzerinde duran standa ihtiyaç duymayacak.

Xiaomi’nin Yeni Kablosuz Şarj Teknolojisi Xiaomi Mi Air Charge Nedir?

Xiaomi’nin kullanıcılara tanıtmış olduğu Mi Air Charge teknolojisi günün büyük bir kısmında aktif olarak kullandığımız akıllı telefonlarımızı daha kolay bir şekilde şarj etmemize olanak sağlıyor. Herhangi bir kabloya ya da masa üzerinde konumlandıırlmış kablosuz şarj standına ihtiyaç duymadan telefonlarınızı şarj edebileceğiniz bu teknoloji, ilk bakışta kulağa oldukça ilginç geliyor.

Tam kablosuz şarj teknolojisi olarak da adlandırabileceğimiz Mi Air Charge sayesinde odada gezinirken, televizyon izlerken ya da çalışırken telefonunuzu şarj etmeniz mümkün. Bunu yapmanızı sağlayan tek şey ise Xiaomi’nin hava temizleme cihazlarına benzeyen bir Mi Air Charge şarj istasyonu ve bu teknolojiyi destekleyen bir akıllı telefon.

Önümüzdeki süreçte daha yakından görme fırsatı bulabileceğimiz Mi Air Charge sayesinde artık akıllı telefon dünyasında bazı şeylerin değişeceğini söylemek mümkün. Xiaomi’nin ardından benzer bir teknolojiyi duyuran Motorola ise bunu kanıtlar nitelikte.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir