Kapat
Yeni Xiaomi Kablosuz Şarj Cihazı Duyuruldu! (Havadan Şarj)
Haberler 0

Yeni Xiaomi Kablosuz Şarj Cihazı Duyuruldu!

Kablosuz şarj yavaş yavaş hayatımızda standart haline gelmeye başlıyor, amiral gemi firmalardan tutun da orta seviye firmalara kadar hemen hemen her marka kablosuz şarj desteği alternatiflerine yer vermekte. Xiaomi kablosuz şarj cihazı desteğinde de çıtayı birazcık yükseltmek niyetinde, firmanın son yaptığı tanıtım sadece bilim kurgu filmlerinden görebileceğimiz bir rüyanın gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Normal şartlarda kablosuz şarj cihazlarının şarj edilecek telefonlara son derece yakın olması gerektiğini biliyoruz. Arada sadece kablo bağlantısı bulundurmayarak işlem gerçekleştiren bu adaptörlerde ne yazık ki havadan şarj alma gibi bir imkân bulunmuyor, fakat kablosuz şarj denince her insanda da oluşan beklenti aslında tam olarak bu.

Xiaomi Kablosuz Şarj Cihazı Nedir? Havadan Şarj Almak Mümkün mü?

Firmalar bu konudaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Hiçbir şekilde adaptöre temas sağlamayarak, uzak mesafelerden, havadan şarjın mümkün olup olamayacağı hâlâ tartışılmakta. Her ne kadar firmalar kablo kullanmadan şarjı mümkün kılabilmiş olsalar da kullanıcıların asıl talep ettiği ve bekledikleri teknoloji tam olarak bu değil.

Xiaomi kablosuz şarj cihazı hakkında konuşmadan önce, konu ile alakalı olarak bu sene içerisinde ortaya çıkan Motorola’nın bir çalışmasını da anlatmazsak olmaz. Firma, yeni şarj standıyla beraber, hiçbir şekilde temas bulundurmaksınız şarj istasyonundan 1 metre ötedeki telefonun batarya dolumunu gerçekleştirmeyi başarmıştı. Ancak ürettikleri teknoloji hakkında açıklama yapan Motorola yetkilileri, bu teknolojinin son derece yeni olduğunu ve son kullanıcı için uygun olmadığını söylemişti.

Son duyurulan Xiaomi kablosuz şarj cihazı ise bu teknolojiyi çok daha ileriye taşımış durumda. Mi Air Charge adını verdikleri bu teknoloji sayesinde, tıpkı bilim kurgu filmlerindeki gibi, odanızın herhangi bir köşesine koyduğunuz istasyondan birkaç metre ötede olmanıza rağmen rahatlıkla batarya dolumu gerçekleştirebileceksiniz. Yeni Xiaomi kablosuz şarj cihazı havadan şarj etme kavramını tam olarak gerçekleştirme niyetinde.

Ancak elbette ki günümüz teknolojisi ve üretim maliyetleriyle bu istasyonun performanslı bir şekilde kullanılması mümkün değil, Mi Air Charge hakkında açıklama yapan Xiaomi yetkilileri cihazın test aşamasında olduğunu ve resmi çıkışını gerçekleştirmesi için çok büyük yol kat etmesi gerektiğini belirtti.

Yeni Xiaomi kablosuz şarj cihazı ile havadan batarya dolumunun mümkün olup olamayacağını bilmiyoruz, bu sorunun cevabını da bize zaman gösterecek. Konu hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe sizleri haberdar edeceğiz, bizi takipte kalmayı unutmayın, hoşça kalın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir