Kapat
Virüs Programı Önerileri Antivirüs Tavsiyeleri 2021
Windows 0

Virüs Programı Önerileri Antivirüs Tavsiyeleri 2021

Anti virüs tavsiyeleri yazımıza hoş geldiniz. Virüs programı önerileri 2021 listemizde sizlere bu senenin en stabil çalışan ve performanslarıyla en çok övülen güvenlik yazılımlarını tanıtacağız.

2021 internetinde artık güvenlik olmazsa olmaz kıstaslardan bir tanesi. İnternet pazarının büyümesi ve her geçen internete daha fazla kişinin katılmasıyla hemen hemen paralel oranda kişisel bilgilerinizi ele geçirerek kötü emellerde kullanmak isteyen hackerlerin de sayısı artıyor. Bu tip hackerler gerek paylaştıkları bir dosyayla, gerek bir web sitesiyle, gerek sahte bir uzantıyla, gerekse attıkları tuzak bir maille ne yazık ki bizleri gafil avlayabiliyorlar.

Bu tip gafil avlanmalara yakalanmamak ve hackerlerden uzak durmak amacıyla bizim için bilgisayarımızın arka planında sürekli çalışan programlar mevcut. Usta eller tarafından geliştirilen ve yeni hacker tekniklerine karşı sürekli güncellenen bu yazılımlar aslında internet dünyasındaki bizlerin de en yakın dostları.

Virüs Programı Önerileri 2021

Virüs programı önerileri 2021 yazımızdaysa sizlere bu tip yazılım alternatiflerinden bahsedecek, 2021 yılı içerisinde en güvendiğimiz virüs programı tavsiyelerini yapacağız. Siz de virüs programı tavsiyeleri 2021 yazımızdaki alternatiflerden birisini kullanarak internette güvenle gezini yapabilirsiniz. O halde gelin virüs programı tavsiyeleri 2021 listemize yakından bakalım.

Kaspersky Internet Security

Yıllardır piyasada bulunan ve hemen hemen her çevreye güven aşılayan Kaspersky, virüs programı önerileri 2021 listemizin ilk yazılımı oluyor. Hem iOS, hem Android, hem de masaüstü sürümleri bulunan Kaspersky yazılımlarını güvenle deneyimleyebilirsiniz. Değişik fiyat seçenekleriyle üç farklı alternatif sunan firmanın Internet Security sürümünü kullanmanızı öneriyoruz, ancak daha farklı işlevsellikler de istiyorsanız bir üst sürümü kullanabilirsiniz. Başlangıç sürümü olan Anti-Virus’u de, internet koruması olmadığı için, pek tavsiye etmiyoruz.

Norton 360

Norton 360, tıpkı Kaspersky gibi, son derece güvenli bir yazılım altyapısı sunmakta. Masaüstünde sadece tek bir modeli olan ve bu model üzerinden ürün satışı gerçekleştiren Norton, Android ve iOS cihazlar için de farklı alternatifler sunuyor. Siz de sadece kişisel alanınızda güvende kalmak ve internette bilgilerinizi ele geçirmek için büyük çaba harcayan hackerlere engel olmak istiyorsanız Norton 360 en iyi alternatiflerinizden bir tanesi.

Avast Premium Security

Virüs programı önerileri 2021 listemizin bir diğer tavsiyesi de Avast oluyor. Ücretsiz yazılım denince aklan ilk gelen programlardan birisi olan Avast Premium Security, size son derece sağlıklı bir koruma sağlıyor. Hem bilgisayarınızın performansını fazla etkilemeyen hem de sürekli güncel kalarak yeni tehditlere karşı da kendisini güncelleyen Avast Premium Security’i kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Virüs Programı Önerileri: Bitdefender

Ülkemizde çok popüler olmasa da yurt dışında fazlaca tercih edilen güvenlik yazılımlarından birisi Bitdefender’dir, virüs programı tavsiyeleri 2021 listemizde de Bitdefender’e yer vermezsek kesinlikle olmazdı. Bitdefender’in Türkiye’de bu kadar popüler olmamasının başlıca sebepleri hem Türkçe dil desteği vermemesi hem de oldukça yüksek fiyatlarla satılması olabilir. Özellikle dolar kurunun artmasından dolayı halihazırdaki fiyat politikasıyla Türkiye pazarında tutunamayacağını düşünen Bitdefender’in, Türkçe içerik üretmemesi de aslında son derece normal.

Bütün bunlara rağmen Bitdefender yurt dışında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen yazılımlardan bir tanesi. Dolayısıyla, eğer bütçeniz yetiyorsa, siz de en iyi güvenlik seçeneklerinden birisi olan Bitdefender firmasının herhangi bir ürününü kullanabilirsiniz. Firmanın hem Windows, hem Mac, hem Android, hem de iOS için özelleştirilmiş sürümleri bulunmakta.

McAfee

Virüs programı önerileri 2021’in bir diğer önerisi McAfee için söylenecek pek fazla söz yok, tıpkı üst paragraflarda verdiğimiz uygulamalar gibi komple bir güvenlik paketi oluşturan firmanın ürünleri piyasadaki en iyi alternatifler arasında. McAfee yazılımıyla birlikte gelen tarayıcı uzantısı, şifre koruma eklentisi, VPN hizmeti ve benzeri birçok işlevsellik de en az üst paragraflarda verdiğimiz markalarınki kadar stabil çalışabilmekte. Uygun fiyat seçenekleri ve Türkiye pazarı desteğiyle siz de McAfee’ye göz atabilirsiniz.

Trend Micro

Hemen hemen her güvenlik yazılımının odaklandığı ve başarılı olduğu önemli alanlar bulunuyor. Kaspersky’de internet güvenliği, McAfee’de sistem güvenliği, Norton ve Bitdefender’de komple güvenlik derken Trend Micro’da bu durum kimlik hırsızlığı olarak öne çıkmakta. Elbette ki internet güvenliği ve sistem güvenliği hususlarında da Trend Micro iyi bir performans sunuyor, ancak kimlik hırsızlığındaki koruma sistemini bu kategorilerden kesinlikle ayırmak gerekli.

Firma, kimlik hırsızlığı koruması konusunda tamamen kendisini aşmış durumda. Virüs programı tavsiyeleri 2021 listemizin kimlik hırsızlığı bazındaki en güvenilir uygulaması kesinlikle Trend Micro denilebilir. Siz de hem Türkiye desteği olan hem de uygun fiyat seçenekleriyle satılan bu firmanın ürünlerini tercih edebilirsiniz, tavsiyemiz minimum olarak Internet Security paketini seçmeniz yönünde olacak.

Avira Antivirus

Virüs programı önerileri 2021 listemizin son firması Avira oluyor. Virüs programı tavsiyeleri 2021’de kendisine yer bulabilmeyi başaran Avira’nın üç farklı paketi bulunmakta; bunlar Free Security, Internet Security ve Prime şeklinde. Eğer bütçeniz yoksa siz de Free Security adlı ücretsiz yazılımlarıyla bilgisayarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz, bütçeniz varsa da Internet Security ile yola devam etmenizi öneriyoruz.

Böylelikle virüs programı önerileri 2021 listemizin sonuna geldik. Virüs programı tavsiyeleri 2021 listemizdeki bütün yazılımların alanındaki en iyi alternatifler olduğuna, hangisini seçerseniz seçin pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bütçenize en uygun, en ucuza bulabildiğiniz programı kullanmanız yönünde olacak. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı ihmal etmeyin, hoşça kalın!          

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir