Kapat
AMD Konsol Satışları Payından Son Derece Memnun!
Haberler 0

AMD Konsol Satışları Payından Son Derece Memnun!

Son gelen haberlere göre AMD konsol satışları payından son derece memnun gibi duruyor. Öyle ki firmanın CEO’su Lisa Su beklediklerinden çok daha büyük bir talep aldıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES 2021 etkinliğinde ünlü işlemci üreticisi AMD tekrardan sahneye çıktı ve mobil platformlar için geliştirdikleri Ryzen 5000 serisini tanıttı. Tanıtımından sonra çeşitli gazetecilerle bir söyleşi gerçekleştiren AMD CEO’su Lisa Su, yeni çıkışını gerçekleştirmiş olan konsollarla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

AMD Konsol Satışları Payından Memnun, Sektörde İlerlemeyi Sürdürecek

Lisa Su’nun yaptığı yorumlara göre AMD konsol satışları konusunda gayet mutlu. Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5 için hem işlemci hem de ekran kartı tedarikinde bulunan firma, beklediklerinden çok daha büyük bir taleple karşı karşıya olduklarını söyledi.

Daha önce 5700XT kartlar için yapılan bir basın gösteriminde kartlarının Nvidia karşısında yetersiz olduğunu ve pazar payı olarak yeterince boy gösteremediklerini söyleyen bir gazeteciye Lisa Su “Biz aslında pazarın lideriyiz.” şeklinde cevap vermişti.

Bu cevabıyla bariz şekilde konsol pazarında çok iyi işler yaptıklarını ve konsol pazarı aracılığıyla oyun sektöründe ciddi pay sahipleri olduğunu söyleyen AMD, bu durumu yeni konsollarla beraber daha da artıracak gibi duruyor.

Konu hakkındaki açıklamalarını sürdüren Lisa Su, hem Microsoft’la hem de Sony ile anlaşmaktan büyük kıvanç duyduklarını belirtti. Yeni nesil konsollar için milyonlarca işlemci ve ekran kartı tedarikinde bulunduklarını söyleyen Su, bu konuda ciddi mesai harcadıklarını dile getirdi.

Tedarik konusunda daha fazla çalışma yapmaları gerektiğini söyleyen firma yöneticisi, beklediklerinden çok daha büyük bir taleple karşılaştıkları için önümüzdeki aylarda da üretim zincirlerinde ciddi geliştirmelere gideceklerinin sinyallerini verdi.

Görünüşe bakılırsa AMD konsol satışları ile kendi payını almaya devam edecek. Bilgisayar sektöründe işlemcileriyle ve mobil sektörde de APU’larıyla ciddi bir yükseliş yakalayan firmanın konsol satışlarından kendi payını çıkarabilmesi de gerçekten takdire şayan. Bakalım ünlü üretici gelecekte ekran kartı alanındaki dev rakibi Nvidia’yı da tahtından edebilecek mi? Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir