Kapat
Şimdiye Kadarki En Güçlü İşlemci AMD Threadripper Pro Geliyor!
Haberler 0

Şimdiye Kadar Yapılan En Güçlü İşlemci AMD Threadripper Pro Geliyor!

Şimdiye kadar yapılan gelmiş geçmiş en güçlü işlemci AMD Threadripper Pro yakında geliyor. 2018 senesinden bu yana işlemci pazarındaki gücünü katlayarak arttıran AMD, 2021 yılında da aynı gazla devam edecek gibi duruyor. Hem bilgisayar bileşenlerindeki satışlarıyla hem de konsol firmalarıyla yaptığı anlaşmalarla pazar payını gittikçe arttıran firma, ustalık eseri olan en güçlü işlemci AMD Threadripper Pro serisini bu sene içerisinde piyasaya sürecek.

En Güçlü İşlemci AMD Threadripper Pro Neler Vaad Ediyor?

En güçlü işlemci AMD Threadripper Pro serisi bileşenleri 128xPCI-e 4.0 çarpanıyla muazzam bir disk okuma gücü sunarken aynı zamanda bu oranı da 2TB ile katlamış durumda. 2TB’lik DDR4 belleklerin kullanılabileceği bileşenler, bu belleklerin 3200MHz’ye kadar desteklenmesine de izin verecek. Bu yönüyle sektördeki muadili olan rakiplerine ciddi fark atmış olan cihazlar, sadece bellek arttırımıyla da sınırlı kalmıyor.

3995WX model numarasıyla anılacak olan en kuvvetli bileşen 64 çekirdek ve 128 izleğe sahip olacak. Toplamda 192 iş istasyonuna sahip olacak olan cihazın her bir çekirdeği stabil vaziyette 2.7GHz, arttırılmış durumlarda da 4.2GHz saat hızlarına çıkabilecek.

Serinin Öteki Modellerinde Durum Ne?

Her ne kadar size en kaslı bileşeni tanıtsak da serinin diğer modellerinde de durum çok farklı değil. 3975WX modeli 32 çekirdek ve 64 izlek sunarken, 3955WX modeliyse 16 çekirdek ve 32 izlek sunacak. Bu modellerin stabil saat hızları sırasıyla 3.5GHz ve 3.9GHz, arttırılmış saat hızlarıysa 4.2GHz ve 4.3GHz olarak tanımlanmış.

Bu noktada sizi uyarmalıyız ki bahsettiğimiz oranların bir önceki paragrafta bahsettiğimiz modelden daha yüksek olması sizi şaşırtmasın, toplamda 192 iş istasyonuna sahip olan 3995WX gelmiş geçmiş en kuvvetli AMD ürünü olma özelliğini çoklu çekirdek performansıyla hâlâ koruyor.

En Güçlü İşlemci AMD Threadripper Pro Ne Zaman Gelecek?

Temmuz 2020’de tanıtılan bileşenlerin son kullanıcı satışına 2021 Mart ayı içerisinde başlanacak. Her ne kadar hangi fiyattan çıkış yapacağı tam olarak bilinmese de sadece WRX80 yonga setine sahip ana kartlarda kullanılacak olan bileşenlerin son kullanıcı için epey tuzlu olacağı tahmin ediliyor. Ürünlerin fiyatları konusunda da herhangi bir güncelleme yapıldığı zaman sizleri haberdar edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir