Kapat
Şarj Girişi Olmayan iPhone 13 Geliyor! İşte Hakkında Bilinenler!
Haberler 0

Şarj Girişi Olmayan iPhone 13 Geliyor! İşte Hakkında Bilinenler!

iPhone 11 ile akıllı telefon dünyasında büyük bir başarı yakalayan Apple, iPhone 12 ile bu başarısını sürdürmeyi hedeflerken yeni iPhone modeli hakkında bilgiler gelmeye başladı. iPhone 12 ile geçmişi güncel çizgiler ile harmanlayan ve başarılı bir tasarım ortaya çıkaran Apple’ın yeni modelde ne yapacağı merak edilmeye başlandı. Şarj girişi olmayan iPhone 13 geliyor! İşte hakkında bilinenler!

iPhone 12’in tanıtım etkinliğini yapan ve kullanıcılarla buluşturan Apple, 2022’de büyük rol oynayacak yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört farklı model ile tanıtılması beklenen iPhone 13 ailesi isimlendirme noktasında iPhone 12’ye oldukça benziyor.

Şarj Girişi Olmayan iPhone 13 Geliyor! İşte Hakkında Bilinenler!

2021 yılının son çeyreğinde tanıtılması beklenen iPhone 13’ün şarj girişi olmayan bir model olması bekleniyor. iPhone 12 modelinde kutudan şarj cihazını çıkararak radikal bir adım atan markanın bu durumu yeni modelinde de sürdürmesi bekleniyor. Bu da gelecek yıl tanıtılan akıllı telefonların önemli kısmında şarj aleti, hatta şarj girişi göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Bilindiği üzere pek çok marka Apple’ın değişimlerine ilk etapta karşı çıksa da kısa bir süre sonra aynı politikayı izlemeye başlıyor.

iPhone 13 ile ekran boyutları aynı kalmaya devam etse de yenileme hızı ve panel teknolojisi noktasında büyük bir iyileştirmeye gidilecek gibi görünüyor. Yeni modelde 120 Hz yenileme hızına sahip, LTPO panel görmek mümkün görünüyor. LTPO panelin en büyük avantajı ekranın aktif olarak kullanılmadığı durumlarda 1 Hz’ye kadar düşebilmesi oluyor. Bu da kısıtlı batarya kapasitesine sahip iPhone modellerinde ciddi bir pil tasarrufu demek.

iPhone 13 hakkındaki iddialardan bir diğeri ise yaptığı doğru paylaşımlar ile dikkat çeken Jon Prosser’den geliyor. Prosser, yeni iPhone modelinde daha önce hiç görülmemiş bir şeyin olacağını, akıllı telefonun 1 TB depolama alanı ile geleceğini söylüyor. Bu denli yüksek depolama kapasitesinin ciddi bir fiyattan satışa sunulacağını tahmin etmek ise zor değil.

iPhone 13 hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi ise akıllı telefon ailesinin ne zaman tanıtılacağı oluyor. Bilindiği üzere iPhone 12’nin tanıtımı pandemi sebebiyle ertelenmek zorunda kalmıştı. iPhone 13 modelinin ise herhangi bir sorun olmaması halinde 24 Eylül 2021 tarihinde tanıtılması bekleniyor. iPhone 13 mini’nin 699 dolardan, iPhone 13’ün 799 dolardan, iPhone 13 Pro’nun 999 dolardan, iPhone 13 Pro Max’in ise 1099 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir