Kapat
iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır? (Tüm Modeller)
iOS 0

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır? (Tüm Modeller)

iPhone kullanıcılarının akıllı telefonlarını kullanırken en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de iPhone pil yüzdesi gösterme nasıl yapılır sorusudur. Peki akıllı telefonunuzun pil yüzdesini nasıl etkinleştirebilirsiniz? İşte cevabı!

Apple’ın geliştirmiş olduğu iPhone akıllı telefonlar markanın diğer pek çok gibi kendine özgü bir işletim sistemi ile birlikte geliyor. Akıllı telefon dünyasının en çok popüler işletim sistemlerinden bir tanesi olan iOS, güncelleme desteği ve stabilitesi ile ön plana çıkmayı başarıyor. Görece oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan işletim sisteminde bazı fonksiyonları açmak ise biraz uğraştırıcı olabiliyor. Bunlardan bir tanesi de kullandığınız modele göre farklılık gösteren pil yüzdesini açma oluyor.

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone’larda pil yüzdesini etkinleştirmek kullandığınız akıllı telefona göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle hangi adımları uygulayacağınıza akıllı telefon modelinize göre karar vermeniz gerekiyor. Hazırsanız başlayalım!

iPhone 8’den sonra çıkan bir model kullanıyorsanız:

  1. Ana ekranda sağ üst köşeden tutarak ekranı aşağıya doğru kaydırın.
  2. Açılan kontrol merkezinin sağ üst köşesinde mevcut pil yüzdenizi göreceksiniz.

iPhone 8’den önce çıkan bir model kullanıyorsanız:

  1. İlk olarak Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Pil seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan ekranda Pil Yüzdesini Etkinleştir seçeneğini açık hale getirin.

iPhone X ve daha sonraki modellerde tasarımın ve buna bağlı olarak ekranın değişmesi nedeniyle pil yüzdesi yalnızca kontrol merkezinde görüntülenebiliyor. Eğer çentiksiz bir akıllı telefon kullanıyorsanız (iPhone 8 ve öncesi) pil yüzdenizi sürekli olarak görmeniz mümkün. Bu rehber size yardımcı olduysa arkadaşlarınızla paylaşmayı ve düşüncelerinizi bildirmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir