Kapat
iPhone’da iOS Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?
iOS 0

iPhone’da iOS Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

Apple, iPhone serisi akıllı telefonlar ile sektörün öncü markaları arasında yer almaya ve pek çok kişinin tercih ettiği akıllı telefon üreticisi olmaya devam ediyor. Apple marka akıllı telefonların öne çıkan özellikleri arasında teknik özellikleri, malzeme kalitesi gibi faktörler bulunurken en önemlilerinden bir tanesi ise yazılım desteği oluyor. iOS işletim sistemine sahip telefonların uzun yıllar güncelleme almaya devam etmesi herkes tarafından takdir edilirken bazı kullanıcılar güncelleme yaptıktan sonra eski sürüme dönmek isteyebiliyor. Peki, siz de bu kişilerden birisiyseniz iPhone’da iOS güncellemesi nasıl geri alınır?

Uzun yıllar önce piyasaya sürülen ve bugün hala pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaya devam eden iPhone 6s, Apple’ın en son yayınladığı iOS sürümü olan iOS 14’ü kullanabiliyor. Belli bir yaşın üzerindeki akıllı telefonlarda teknik özelliklerinin günümüz standartlarının erişinde kalması nedeniyle performans ve batarya sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar bir önceki yazılım sürümüne geri dönmek isteyebiliyor. Bu noktada merak edilen soruların başında ise iOS güncellemesi nasıl geri alınır sorusu geliyor.

iPhone’da iOS Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

  1. Telefonunuzu kapatın ve USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.
  2. iPhone 7’den eski bir model kullanıyorsanız Home tuşu + güç tuşu ile, iPhone 7’den yeni klasik bir model kullanıyorsanız Home tuşu + ses kısma tuşu ile kurtarma modunu açın. iPhone X ve daha yeni bir model kullanıyorsanız önce bir sonraki adımı uygulayın ardından güç tuşu ve ses kısma tuşları ile kurtarma moduna geçin.
  3. Mac kullanıyorsanız Finder, Windows kullanıyorsanız iTunes programını açın.
  4. Telefonunuzu bulun ve açın.
  5. Karşınıza çıkan ekranda Geri Yükle butonuna tıklayın.
  6. Geri Yükle ve Güncelle butonuna tıklayarak onaylayın.
  7. İleri ve Kabul Et butonlarına tıklayın.
  8. Biraz bekledikten sonra işlem tamamlanacak ve akıllı telefonunuz iOS 13 yazılımı ile açılacak.
  9. Yedekleme yaptıysanız bu adımda yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

iPhone akıllı telefonlarda önceki yazılım sürümüne dönmek işte bu kadar kolay!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir