Kapat
Xiaomi Mi Watch Ailesi Türkiye’de Satışa Sunuldu!
Haberler 0

Xiaomi Mi Watch Ailesi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Xiaomi’nin akıllı saat pazarı için tanıtmış olduğu iki yeni modelden oluşan Xiaomi Mi Watch Ailesi Türkiye’de satışa sunuldu. Bir tanesi oval bir tanesinin ise kare hatlara sahip olduğu iki farklı akıllı saat modeli 599 TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini aldı. İşte Mi Watch ve Mi Watch Lite hakkında bilmeniz gerekenler!

Akıllı telefon dünyasının lider markalarından Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki başarısını akıllı saat sektöründe de devam ettirmekte kararlı görünüyor. Markanın eylül ayında tanıttığı yeni akıllı saat modelleri Mi Watch ve Mi Watch Lite, bugün itibariyle ülkemizde de satın alınabiliyor. Her iki bütçeye de uygun olan akıllı saatlerin uygun fiyatlı olanı 599 TL’den, normal modeli ise 1099 TL’den satışa sunuluyor.

Xiaomi Mi Watch Ailesi Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Xiaomi’nin yeni akıllı saat ailesinde Mi Watch ve Mi Watch Lite olmak üzere iki farklı model yer aldı. Bir akıllı saatten alabileceğiniz maksiumum verimi sunan Mi Watch Lite’ın Türkiye fiyatı 1099 TL olarak belirlendi. Oval hatlara sahip tasarımının merkezinde 454×454 piksel çözünürlüğünde 1,39 inç AMOLED ekran yatan cihazın 5 ATM’ye kadar suya dayanıklılığından, GPS ve jiroskop gibi özelliklerinden bahsetmeye gerek yok sanırım.

Xiaomi Mi Watch özellikleri

  • Boyutlar: 45,9 x 53,35 x 11,8 mm boyutlarında kayışlar hariç 32 gram ağırlığında
  • Ekran: 1,39 inç büyüklüğünde AMOLED panel, 454×454 piksel çözünürlüğü
  • Batarya: 420 mAh büyüklüğünde manyetik şarj destekli pil
  • Suya Dayanıklılık: 5 ATM’ye kadar su direnci
  • Bağlantı ve Özellikler: Amazon Alexa sesli kontrol, Bluetooth 5.0 (Android 4.4, iOS 10.0 ve üstüyle uyumlu), deklanşör modu
  • Sensörler: Optimize PPG nabız sensörü, GPS, jiroskop, jeomanyetik sensör, hava basınç sensörü, hızlanma sensörü, ortam ışığı sensörü
  • Kullanım Süresi: 16 gün

Akıllı saat ailesinin uygun fiyatlı modeli olan Mi Watch Lite ise nispeten ağabeyi Mi Watch’a göre kırpılmış özellikler ile birlikte geliyor. 320×320 piksel çözünürlüğünde 1,4 inç boyutunda LCD ekrana sahip akıllı saatin 230 mAh kapasiteye sahip bataryası ve 9 güne kadar kullanım süresi bulunuyor. Arama yanıtlama, uyku takibi, kalp atış sensörü gibi özelliklerin bulunduğu akıllı saatin 5 ATM’ye kadar suya dayanıklılığı da var.

Bugün itibariyle Mi Shop Türkiye’nin internet sitesinde satışa sunulan Xiaomi Mi Watch ailesinin Mi Watch modeli 1099 TL’den, Mi Watch Lite modeli ise 599 TL’den satın alınabiliyor. Gelişmiş bir akıllı saat deneyimi isteyenlere Mi Watch, daha sınırlı bir kullanım isteyenlere ise Mi Watch Lite modeli hitap ediyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir