Kapat
Büyük Bataryası ve Uygun Fiyatı ile Redmi 9 Power Tanıtıldı!
Haberler 0

Büyük Bataryası ve Uygun Fiyatı ile Redmi 9 Power Tanıtıldı!

Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefonlarını üreten Redmi’nin 6000 mAh batarya kapasitesine sahip yeni akıllı telefonu Redmi 9 Power tanıtıldı! Büyük bir bataryaya ve mutavazı özelliklere sahip Redmi 9 Power’ın uygun fiyatı ise bir akıllı telefondan çok fazla şey beklemeyenlerin ilgisini çekti.

Artık pek kişi tarafından bilinen Redmi, bugün Hindistan’da gerçekleştirdiği tanıtımda yeni akıllı telefonu Redmi 9 Power’ı tanıttı. Giriş seviye akıllı telefonlar arasına konumlandırılan modelin mütevazı özellikleri ve uygun fiyatı dikkat çekti. Fiyatına kıyasla oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihaz, çizgileri ile günümüz standartlarını yakalamayı da başarmış gibi görünüyor.

6000 mAh Batarya Kapasitesine Sahip Uygun Fiyatlı Redmi 9 Power Tanıtıldı!

Redmi 9 Power, adından da anlaşılabileceği üzere gücü simgelemek üzere devasa boyutlardaki 6000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile tasarlandı. Tasarım anlamında oldukça sade olmasına karşın son derece şık görünen cihazın ön tarafında damla çentiğe yer verilirken arka tarafında ise büyük puntolarla marka isminin yer aldığı farklı bir tasarım kullanıcıları karşıladı.

Redmi 9 Power Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6,53 inç büyüklüğünde FullHD+
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 662 yonga seti
  • RAM: 4 GB bellek
  • Depolama: 64 GB ya da 128 GB depolama alanı
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
  • İşletim Sistemi: MIUI 12
  • Batarya: 6.000 mAh
  • Boyutlar ve Ağırlık: 162,3 mm x 77,3 mm x 9,6 mm ve 198 gram

Giriş seviyesi bir akıllı telefon olması nedeniyle Snapdragon 662 işlemcisinin bulunduğu cihazda 4 GB bellek ve 128 GB’ye varan depolama alanı kombinasyonu tercih edildi. Yüksek işlem gücü gerektiren oyunlar hariç pek çok işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz bu işlemcinin sekiz çekirdekli olduğundan ve günlük ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap verebileceğinden bahsetmeden geçmek olmaz.

Telefonun arka kısmında 48 MP, 8 MP, 2 MP ve 2 MP olmak üzere dörtlü bir kamera kurulumu mevcut. Uygun fiyatlı bir modelde kağıt üzerindeki çözünürlükleri sınıfına göre oldukça yeterli olan bir kamera kurulumu görmek sevindirici. Öz çekim yapmayı sevenler için cihazın ön tarafında bir adet de 8 MP çözünürlüğünde kamera olduğunu unutmayalım.

Yurt dışında Redmi 9 Power’ın 64 GB depolama alanına sahip sürümü 150 dolardan, 128 GB depolama alanına sahip sürümü ise 165 dolardan satışa sunulacak.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir