Kapat
Mütevazı Özellikleri ve Bütçe Dostu Fiyatı ile Nokia 5.4 Tanıtıldı!
Haberler 0

Mütevazı Özellikleri ve Bütçe Dostu Fiyatı ile Nokia 5.4 Tanıtıldı!

HMD Global bünyesi altında faaliyetlerine devam eden Nokia’nın yeni akıllı telefonu mütevazı özellikleri ve bütçe dostu fiyatı ile Nokia 5.4 tanıtıldı! Nokia’nın alışılagelmiş model isimlendirmesinin devam ettiği cihazda en çok öne çıkan nokta ise uygun fiyat etiketi oldu. Cihaz Nokia’nın ürün gamında Nokia 5.3 modelinin yerine gelen akıllı telefon oldu.

Bir dönemin önemli telefon şirketlerinden bir tanesi olan ve Nokia 3310 gibi efsane modeller ile adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başaran Nokia, bugün HMD Global çatısı altında akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Bir dönem izlediği yanlış politikalar neticesinde telefon üretimini durdurmak zorunda kalan şirket yeni dönemde uyguladığı yeni stratejiler ile yeniden pazarda tutunmayı ve akıllı telefonlarını kullanıcılar ile buluşturmayı hedefliyor.

Mütevazı Özellikleri ve Bütçe Dostu Fiyatı ile Nokia 5.4 Tanıtıldı!

Nokia’nın uygun fiyatlı yeni akıllı telefon modeli Nokia 5.4, 6,39 inç büyüklüğünde HD+ (720×1600 piksel) ekran çözünürlüğü ile birlikte geliyor. Tasarım anlamında oldukça şık olan cihazın çizgileri günümüz standartlarını yansıtmayı başarıyor. Özellikle cihazın ön tarafında kullanılan kamera tasarımı bu akıllı telefonun en dikkat çekici yanı oluyor.

Mobil dünyanın önemli şirketleri arasında yer alan ve işlemcileri ile pek çok akıllı telefon modelinde kullanılanılan Qualcomm’un Snapdragon 662 işlemcisine sahip cihazın 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor. 64 GB ya da 128 GB depolama seçenekleri ile satın alabileceğiniz cihazın hafızası yeterli olmazsa 512 GB’ye kadar microSD kart desteği de bu telefon ile sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Arka tarafta 48 MP, 5 MP, 2 MP ve 2 MP olmak üzere dörtlü kamera kurulumuna sahip cihazın kâğıt üzerindeki kamera verileri sınıfına kıyasla oldukça iyi görünüyor. Öz çekim yapmayı sevenler içinse Nokia 5.4’ün ön tarafında 16 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. 4000 mAh kapasiteye sahip batarya ile gelen cihazın sunmuş olduğu kullanım süresi henüz bilinmezken cihaz kutudan Android 10 sürümü ile birlikte çıkıyor.

İlk etapta Avrupa’da akabinde ise Hindistan ve benzeri büyük pazarlarda satışa sunulacak olan akıllı telefonun fiyatı 189 euro olarak açıklandı. Nokia 5.4’ün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir