Kapat
Web Sitesi Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Her Şey!
İnternet 0

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Her Şey!

Web sitesi nasıl yapılır? sorusu internet sitesi kurmak isteyen kişilerin ilk aklına gelen sorudur. Detaylı olarak web sitesi kurmak için neler yapabileceğinizi inceleyelim.

Her şeyden önce nasıl bir web sitesi yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tabi bu bazen sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bir web sitesi oluştururken kendi alanımızla ilgili bir site açacağız tabi ki ama bu internette ne kadar yaygın araştırmamız gerekiyor: aranma hacmi. Bunun için Google’ın bize sunduğu veriler var aranma hacmi yüksek ve rakip az olan bir kategori ile başlamak web sitemizin daha çok görüntülenmesini sağlayacak ve bu konudaki hırsımızı da etkileyecektir. Tabi aranma kaygısına düşüp bilmediğimiz bir konuda bir site yapmamız daha kötü olacaktır. Bu yüzden hem içeriğini zengin tutabileceğimiz, rakibi az ve aranması yüksek bir konu bulmalıyız.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Her Şey!

Bir işe başlıyor isek bu konudaki terimleri öğrenmemiz bizim faydamıza. Nasıl kuracağımız ila alakalı bir video izlerken ulan bu da nesi? demeyelim. Web sitesi kurmakla ilgili genel terimler de: domain, hosting, WordPress, web tasarım, web arayüz, Adsense, tema, eklenti, script vs.

Bu terimlerin açıklamalarını sizlere yapmayacağım çünkü duyduğunuz bir kelimeyi ikinci bir kaynaktan araştırarak öğrenmek, sizin o terimi öğrenmenizi ve dahasında unutmamanızı %80 oranında arttırıyor.

Web Sitesi Hazırlamaya Geçelim

Bir web sitesi hazırlarken sizin ihtiyacınız olan şeyler: domain, hosting ve kurmak için bir tema. Bir internet sitesinin temeli bunlara dayanır. İlk olarak öğrenmeniz için hazır bir tema kullanmanızı öneriyorum daha sonrasında bu işin tam erbabı olmak istiyorsanız tema hazırlamayı da öğrenirsiniz. Ücretli veya ücretsiz domain, hosting ve tema edindikten sonra internetten edindiğiniz temayı nasıl kurabileceğinize dair bir video izleyip uygulayın. Daha sonra temanızı kendinize özgü olacak şekilde düzenleyin; kategorilerinizi, logonuzu, favicon’u vs. ayarlamaları yine internetten video izleyerek ayarlayabilirsiniz. Önerim bir WordPress tema kullanmanız olacaktır, WordPress yönetimi ve kullanımı açısından ilk başlayanlar için büyük bir hizmet.

İleri Aşama Bir Web Sitesi

Web sitesi nasıl yapılır? öğrendikten sonra işleriniz bitmiyor daha da fazla artıyor. Büyük bir öğrenme sürecine başlıyorsunuz; internet siteme nasıl daha çok ziyaretçi çekerim ile başlayan senaryoda internet sitem üzerinden nasıl para kazanırım, internet sitemi nasıl hızlandırırım vs. devam ediyor. Bu süreçte rakiplerinizi analiz etmek sizin gelişmeniz için birebir olacaktır. Kullanışlı bir web sitesinin özellikleri nelerdir? Bir web sitesi organik hit almalıdır, mobil için uyumlu olmalıdır, hızlı çalışmalıdır, içerikleri kullanıcıyı çekmelidir, SEO uyumlu olmalıdır vs.

Siz işinizi iyi yapın ve araştırmaya açık olun sitenizden para kazanmak bunların sonunda zaten olacaktır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir