Kapat
İnternet İndirme Hızı Artırma Nasıl Yapılır?
İnternet 0

İnternet İndirme Hızı Artırma Nasıl Yapılır?

Zaman zaman video, dosya, belge ve benzeri veriler indirirken internet indirme hızı düşebiliyor. Bu noktada internet indirme hızı artırma konusu kullanıcıların aklına geliyor. İnternet ağına bağlı olan cihaz sayısını azaltmak ve çalışan uygulamaların durdurulması gibi genel düzenlemeler ile internetin indirme hızı arttırılabilse de bu işlemler bazen yeterli gelmeyebiliyor. Bu noktada kişiler daha az kalabalık bir bağlantı içerisinde indirme yapabilmek adına özel bir tarayıcı oluşturabilir ve böylelikle de internetin indirme hızı daha da artabilirler. Bu şekilde indirilen şeyler çok daha hızlı bir şekilde indirilebilmektedir. İşte internet indirme hızını artıran o yöntemler…

İnternet İndirme Hızı Artırma Nasıl Yapılır?

İnternet indirme hızını arttırmak isteyen kişiler indirme hızı yavaşlığı hissediyorsa ilk olarak indirme hızını kontrol etmesi gerekmektedir. Bunun için de Google’da hız testi araması yapabilir ve bağlantı performansınızı hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu test ile birlikte eğer indirme hızı dosyaların indirildiği hızdan daha fazla ise sorun genellikle internet ile alakalı bir durum olmamaktadır. Ancak indirme hızı internet tarifesinden daha yavaşsa böyle bir durumda internete bağlı olan cihazların sayısında azaltma yapmak gerekebilmektedir.

İnternete Bağlı Cihazların Sayısını Azaltmak

İnternet hızını artırmanın en genel ve etkili yollarından bir tanesi internete bağlı cihaz sayısını azaltmaktır. Bunun yapılması durumunda internet hızı ve indirme hızı da büyük ihtimalle artacaktır. Özellikle de tek bir internete çok sayıda cihaz bağlıysa indirme hızı bu nedenle düşmüş olabilmektedir. Bu işlem için modeminizin yönetici paneline gidebilir ve ağa bağlanmasını istemediğiniz cihazları engelleyebilirsiniz.

Kullanılmayan Uygulamaları Devre Dışı Bırakmak

Bant genişliğini kullanan bazı uygulamaların devre dışı bırakılması da internet indirme hızını artırmaktadır. Böylelikle de indirme hızı artabilir.

Yayın Servislerini Kapatmak

İnternet hızı artırımı için yayın servislerini kapatmak da etkili yollardan bir tanesidir. Özellikle de bazı uygulamalar interneti ciddi anlamda yavaşlatabilir. Yine gerekli olmayan tarayıcı pencereleri ve sekmelerin kapatılması da indirme hızını artırabilmektedir.

İndirme İşleminde Yükleme Yapmaktan Kaçınmak

Yükleme yapmak internet indirme hızını düşüren etkenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de indirme işlemi esnasında yükleme işleminin yapılması önerilmez. Yükleme işlemlerinin tüm indirme işlemleri tamamlanması ardından yapılması internet hızı açısından daha mantıklı bir harekettir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir