Kapat
Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Hangileri?
İnternet 0

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Hangileri?

Digital 2020 October Global Statshot’un raporundan alınan veriler ile dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri açıklandı. Listenin başında popüler arama motoru Google, video paylaşım platformu YouTube ve sosyal medya platformu Facebook gelirken, ilk 20’de yer alan +18 içerikli sitelerin sayısı ise dikkat çekti. İşte dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri!

Dijital pazarlama şirketi SEMrush, Eylül ve Ekim ayına ait internet trafiğini dikkate alarak bu yazımızın da konusu olan dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerini sıraladı. İnternet kullanımı denilince ilk akla gelen sosyal medya platformlarının listenin ilk sıralarında yer almıyor olması büyük dikkat çekti. Bir sosyal medya kullanıcısının uyanık kaldığı sürenin yüzde 15’ini sosyal medyada gezinerek geçirmesi bu şaşkınlığın nedenlerinin başında geldi.

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Hangileri?

Yapılan araştırmanın sonucunda ortaya çıkan veriler şaşırtıcı olmayan bir şekilde listenin ilk sırasına popüler arama motoru Google’ı yerleştirdi. Kullanıcıların bir internet sitesine gitmek istediklerinde ziyaret ettikleri ilk nokta olan Google bu sayede dünyanın en çok ziyaretçi sayısına sahip site olmayı başardı. Google’ın ziyaretçi sayısı 105 milyar olarak açıklanırken kullanıcıların Google’da geçirdikleri ortalama vakit ise 25 dakika 1 saniye olarak belirlendi.

Listenin ikinci sırasında ise yine Google’a ait olan popüler video paylaşım platformu YouTube yer aldı. 36,4 milyar ziyaretçiye ve 35 dakika 16 saniye ortalama oturum süresine sahip site aynı zamanda listedeki en uzun ziyaretçi süresine sahip site olmayı başardı. YouTube’u 25,3 milyar ziyaretçi sayısı ile bir dönemin efsane sosyal medya platformu Facebook takip ederken listenin dört ve beşinci sıralarında ise Wikipedia ve Amazon yer aldı.

Yapılan araştırmanın ortaya koyduğu verilerde diğer bir dikkat çeken durum ise beşinci sırada bir alışveriş platformu olan Amazon’un yer alması oldu. Peki siz bu istatistikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir