Kapat
Xiaomi Mi Band 5 Ateş Ölçme Özelliği Yakın Zamanda Gelebilir!
Haberler 0

Xiaomi Mi Band 5 Ateş Ölçme Özelliği Yakın Zamanda Gelebilir!

Xiaomi Mi Band 5 ateş ölçme özelliği yakın zamanda gelebilir! Akıllı bileklik dünyasının önemli isimlerinden Xiaomi, Mi Band 5 ve diğer bileklik modelleri için ateş ölçme özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında vaka sayıları dünya genelinde artış yaşarken akıllı bileklik ile ateş ölçebilmek oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

Bir süredir teknoloji dünyasında Xiaomi ve Xiaomi’nin iş ortağı Amazfit’in akıllı bilekliklerde vücut ısınını ölçebilecek bir özellik üzerinde çalıştıkları söyleniyordu. Xiaomi’nin akıllı bileklik ve saatlerini kontrol edebilmenizi sağlayan Mi Fit uygulamasının kaynak kodları incelendiğinde bu özelliğe ait bazı detaylara ulaşıldı.

Xiaomi Mi Band 5 Ateş Ölçme Özelliği Yakın Zamanda Gelebilir!

Xiaomi’nin akıllı bileklik ve saatler için geliştirdiği Mi Fit uygulamasının kaynak kodlarında fark edilen ipuçlar Mi Band 5 serisi ve Amazfit Band 5 modeli için ateş ölçme özelliğinin yakın zamanda kullanıcılara sunulabileceğini ortaya koydu. Xiaomi Mi Band serisinde Mi Band 2, Mi Band 3, Mi Band 4 ve Mi Band 5 olmak üzere dört farklı modelin bu özelliğe kavuşması beklenirken, Amazfit tarafında ise Amazfit Band 5 modelinin bu özelliği alması bekleniyor.

Akıllı bileklik yardımıyla ateş ölçme işleminin nabız ölçümüne dayanacağı ve vücuttaki 1 derecelik artışın nabız hızını da 7-8 atım arttırdığını ortaya koyan Liebermeister kuralını baz alacağı söyleniyor. Akıllı bilekliklere gelecek bu yeni özellik ile koronavirüsün en belirgin özelliklerinden bir tanesi olan yüksek ateş belirtisi gösteren kişiler için oldukça faydalı bir özellik olacağını söyleyebiliriz. Bu özellik ile beraber Xiaomi’nin pek çok akıllı bileklik üreticisine fark atması da mümkün.

Peki siz Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce akıllı bilekliklerdeki ateş ölçme özelliği faydalı olacak mı?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir