Kapat
İddialı Pil Ömrü ile Samsung Galaxy Fit 2 Satışa Sunuldu!
Haberler 0

İddialı Pil Ömrü ile Samsung Galaxy Fit 2 Satışa Sunuldu!

Akıllı telefon dünyasının önde gelen isimlerinden Samsung, pek çok elektronik üründe faaliyet göstermeye devam ederken şimdi de ürün grupları arasında giyilebilir teknoloji ürünlerinden bir tanesi olan akıllı bileklikleri ekledi. İddialı pil ömrü ile Samsung Galaxy Fit 2 satışa sunuldu! 100 dolardan satışa çıkması beklenen bilekliğin fiyat etiketi 60 dolar olarak açıklanırken bu durum pek çok kişinin dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Son yıllarda teknoloji dünyasının yükselen ürün gruplarından bir tanesi de akıllı saatler ve bileklikler ile giyilebilir teknoloji oluyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve daha pek çok markanın yüksek bütçeli yatırımlar yaptığı bu alanda rekabet de her geçen gün artmaya devam ediyor. Akıllı saat sektöründe rakipler ne kadar fazla olsa da işler akıllı bileklik tarafında pek de öyle olmuyor.

Akıllı bileklik sektörünü domine etmeyi başaran Xiaomi, Mi Band serisi ile çıktığı günden bu yana akıllı bileklik sektörünün zirvesinde yer almayı başarıyor. Uygun fiyata sunduğu başarılı modeller ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran markaya şimdi ise Samsung iddialı bir modeli ile rakip oluyor. Üç haftalık pil ömrü iddiası sunan Galaxy Fit 2, Mi Band 5’in en güçlü rakiplerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

İddialı Pil Ömrü ile Samsung Galaxy Fit 2 Satışa Sunuldu!

Samsung Galaxy Fit 2 modelinde karşımıza çıkan en büyük değişikliklerden bir tanesi 126×294 piksel çözünürlüğe ve 1.1 inç büyüklüğe çıkan ekran oluyor. Galaxy Fit ailesinin bir önceki modelinde bu değerin 0,95 inç olduğunu göz önünde bulundurursak ekranda ciddi iyileştirmelerin yaşandığını söylemek mümkün ancak Galaxy Fit 2’de büyüyen ve gelişen tek şey ekran da değil.

Ekran ile birlikte akıllı bilekliğin bataryası da büyümüş durumda, burada ise 120 mAh’den 159 mAh’e doğru yükselen bir grafiği görmek mümkün. Galaxy Fit 2’nin en iddialı olduğu konulardan bir tanesi de batarya, Samsung bu akıllı bileklik modelinin üç haftaya kadar kullanılabildiğini iddia ediyor. Elbette bu durumun kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini ve bunun yalnızca bir iddia olduğunu da göz ardı etmemek gerek.

Samsung Galaxy Fit 2’de siyah ve kırmızı olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Galaxy Fit 2’nin fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmamış olması bu modelin de fiyatının 100 dolar seviyelerinde olacağı fikrini akıllara getirmiş olsa da bu kez fiyat 40 dolar daha ucuz olacak şekilde 60 dolar açıklandı. Akıllı bileklik modelinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağıyla alakalı bir bilgi ise henüz yok.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir