Kapat
Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi Açıklandı!
Haberler 0

Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden Huawei’nin yeni amiral gemisi için hazırlıkları devam ederken Huawei Mate 40 tanıtım tarihi açıklandı! Kirin yonga setlerinin kullanılacağı son akıllı telefon modeli olması beklenen Mate 40 ailesi için gözler 22 Ekim’e çevrildi. Haberi resmi Twitter hesabından paylaşan şirket tanıtım tarihi için gün saymaya başladı.

Huawei Mate 40 Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Geçtiğimiz yıllarda akıllı telefon dünyasında yıldızı parlayan ancak son dönemde ABD’nin baskıları ile girdiği zorlu süreçte kritik kararlar vermek durumunda kalan şirketin CEO’su 15 Eylül itibariyle Kirin yonga setlerinin ve yapay zekâ destekli yonga setlerinin üretiminin duracağını açıklamış şirketi zorlu günlerin beklediğinin sinyallerini vermişti. Huawei Mate 40 serisinin çalışmaları devam ederken şirket tanıtım tarihini 22 Ekim olarak açıkladı.

Huawei’nin akıllı telefon sektörü için geliştirmiş olduğu Kirin yonga setlerinin kullanılacağı son akıllı telefon modeli olması beklenen Mate 40 serisinde yonga seti konusundaki tartışmalarda da sonuca varılamadı. 5 nm üretim sürecinden geçecek son yonga seti modelinin isimlendirmesinin Kirin 1000 mi yoksa Kirin 9000 mi olacağı yönündeki kararsızlık hala devam ederken Mate 40’a ait bazı detaylara ilişkin söylentiler de ortaya çıktı.

Huawei Mate 40 serisinde 1200 pikselin üzerinde bir çözünürlüğe sahip ekran kullanılması beklenirken 90 Hz yenileme hızının geleceği de düşünülen ayrıntılar arasında yer aldı. 10 gün sonra tanıtılacak olan akıllı telefon serisine ait henüz daha pek çok detay gizliliğini korurken fiyat bilgisi ve daha pek çok teknik özelliğin 22 Ekim’de öğrenileceğini söylemek mümkün. Herkes tarafından merak edilen bu cihazın diğer Huawei modellerinde olduğu gibi Google uygulamalarını desteklemeyeceğini de hatırlatalım.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir