Kapat
Fossil Gen 5E Tanıtıldı: İşte Fossil'in Yeni Nesil Akıllı Saati!
Haberler 0

Fossil Gen 5E Tanıtıldı: İşte Fossil’in Yeni Nesil Akıllı Saati!

Fossil’in yeni akıllı saati Fossil Gen 5E tanıtıldı! 1984 yılında Tom Kartsotis tarafından kurulan Amerika merkezli saat tasarımcısı ve üreticisi Fossil, yeni nesil Gen 5E akıllı saatlerini tanıttı. Akıllı saat dünyasının lider markalarından Apple’ın Apple Watch modeline benzer şekilde 42 mm ve 44 mm olarak iki farklı boyutta gelen akıllı saatler, önceki neslinden de bazı özellikler taşımaya devam ediyor.

Teknolojinin her geçen gün biraz daha gelişmeye devam ettiği günümüzde giyilebilir teknolojilere, en çok da akıllı saatlere olan ilgi katlanarak artmaya devam ediyor. Büyük ölçüde Apple’ın Apple Watch modeli ile yön verdiği akıllı saat dünyasında günden güne rekabet de artıyor. Yeni isimlerin sektöre giriş yaparken bu isimlerin bir kısmı ise klasik tasarımları ile zaten yıllardır bilinen markalar oluyor. Fossil, akıllı saat sektörüne ilk defa girmemiş olsa da yeni modeli çok dikkat çekecek gibi görünüyor.

Akıllı saat sektöründe yeni olmayan Fossil, geçtiğimiz yıl bu sektörde Gen 5 modelleri ile yer alırken bu yıl yeni akıllı saat modelleri Gen 5E ismiyle bizleri selamlıyor. Yeni akıllı saatleri eski nesilden ayıran en önemli özelliği ise eklenen yeni kadran boyutu oluyor. Fossil, Gen 5 modelinde yalnızca 44 mm boyutundaki kadrana yer verirken yeni modelde bu durum 42 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı seçeneğe yükseliyor. Bu sayede kolunuza en uygun modeli almanız da mümkün hale geliyor.

Fossil Gen 5E Tanıtıldı: İşte Fossil’in Yeni Nesil Akıllı Saati!

36 yıllık bir geçmişe sahip olan Fossil markasının yeni akıllı saatleri, klasik çizgilerden çok uzaklaşmamış olsa da günümüz tasarım çizgilerinin dinamikliğini de içerisinde barındırıyor. Pek çok akıllı saat modeli gibi yuvarlak formundaki yapısı onu ilk bakışta klasik bir saatmiş gibi gösterse de 1.19 inç büyüklüğündeki OLED ekranı onun bir akıllı saat olduğunu hatırlatıyor.

Gücünü akıllı telefon dünyasında adını sıkça duyduğumuz Qualcomm’un akıllı saatler için özel olarak geliştirdiği Snapdragon Wear 3100 yonga setinden alan Gen 5E, 1 GB bellek ile beraber geliyor. Google’ın akıllı saatler için hazırlamış olduğu WearOS işletim sistemini kullanan akıllı saat, Apple Watch ile benzer şekilde aramaları saat üzerinden yanıtlayabilmek için bir dahili hoparlör ve mikrofon barındırıyor. Şık ara yüzü sayesinde kullanıcıları sıkmayan işletim sisteminin yanı sıra bir akıllı saatte yer alması gereken fonksiyonların neredeyse tamamı Fossil Gen 5E modelinde de yer alıyor.

Fossil Gen 5E modeli 44 mm ve 42 mm olmak üzere iki farklı kadran boyutu ile tercih edilebilirken her iki modelin de fiyatı 249 dolar yani 1932 TL olarak karşımıza çıkıyor. Erkekler için 44 mm kadran boyutuna sahip üç ayrı model yer alırken kadınlar içinse 42 mm kadran boyutuna sahip dört model bulunuyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir